Reklama

Na PeWuK-ę przyjeżdża magnat pomidorowy

Opublikowano:
Autor:

Na PeWuK-ę przyjeżdża magnat pomidorowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Jest rok 1929. Wielkopolska świętuje 10-lecie odzyskania niepodległości i na wystawie PeWuKa (Powszechna Wystawa Krajowa) w Poznaniu prezentowany jest dorobek gospodarczy niepodległego państwa polskiego.

Właśnie tam pudliszkowski magnat spożywczy Stanisław Fenrych i prowadzony przez niego zakład prezentują swoje wyroby. W taką o to scenerię przenosi nas odcinek dodatkowy słuchowiska „Herbatka u Fenrychów”, którego premiera odbyła się minioną środę na deskach kina „Szarotka” w Krobi.

Nagranie zapowiadające całość projektu, samo w sobie nie jest częścią słuchowiska, lecz go promuje.

Rzecz dzieje się w kawiarni Grand Cafe przy Placu Wolności w Poznaniu.

Na targach poznańskich się pracuje, a po pracy w kawiarniach toczy się życie towarzyskie. Odcinek dodatkowy to właśnie opowieść o tym, jak śmietanka towarzyska plotkuje na temat tego, cóż to wyczynia się w Pudliszkach, jak niezwykłe rzeczy dzieją się w fabryce – mówi Agnieszka Wujek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krobi, również użyczająca swojego głosu w słuchowisku.

W odcinku dodatkowym występują również: Alojzy Pawlaczek, Jagna Knapp, Krzysztof Polowczyk, Filip Konieczny, a słynnego Stanisława Fenrycha odtwarza Marek Hałas. Za konsultację merytoryczną odpowiadał Andrzej Miałkowski. Scenariusz przygotowała poznańska edukatorka Joanna Ciechanowska-Barnuś, a reżyserią widowiska zajęła się Ula Kijak, również z Poznania.

O czym w ogóle opowiada "Herbatka u Fenrychów"? Skąd pomysł na audycją radiową? Dlaczego nie przygotowano przedstawienia teatralnego? Kiedy będzie można wysłuchać całości słuchowiska? Jaki konkurs przygotowano z tej okazji - czytaj we wtorkowym wydaniu "Życia Gostynia".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE