Reklama

Reklama

Food Truck Festiwal wraca do Gostynia. Gdzie się bawić w powiecie gostyńskim?

Opublikowano: pt, 23 lip 2021 18:17
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Food Truck Festiwal wraca do Gostynia. Gdzie się bawić w powiecie gostyńskim? - Zdjęcie główne

Zlot Food Trucków w Gostyniu - tam powinniśmy się najeść | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Najbliższy weekend gwarantuje mieszkańcom powiatu gostyńskiego duuuuużo dobrego jedzenia z różnych regionów Polski. Do Gostynia wraca Festiwal Food Trucków. A kto lubi spędzać czas wolny aktywnie, może wybrać się na krytą pływalnię.

Reklama

W Gostyniu w czasie nadchodzącego weekendu głodni nie będziemy.  Każdy kto lubi dobrze zjeść, odkrywać nowe smaki i próbować różnych, ale rodzimych kuchni powinien sie wybrać w sobotę lub niedzielę (24 lub 25 lipca) na gostyńskie targowisko. To tam w tym roku zorganizowano Zlot Food Trucków.

Ta smakowita impreza miała odbyć się w Gostyniu wiosną, ale przeszkodziły w tym obostrzenia koronawirusowe.

I teraz Food Trucki wracają i ruszają od 24 lipca - UWAGA! TYM RAZEM NA TARGOWISKU (Gostyń, ul. Łąkowa).

Zaczynają w sobotę 24 lipca, w samo południe. Organizatorzy planują, że Festiwal otwarty pierwszego dnia do godz. 22.00. W niedzielę Festiwal rusza znowu w samo południe i potrwa do godz. 21.00. W kilkunastu food truckach każdy znajdzie coś pysznego dla siebie. Przez 2 dni będziemy mogli skosztować smakowitego kunsztu szefów kuchni z całej Polski.

Nie zabraknie też DJ’a i licznych konkursów z nagrodami dla odwiedzających! 

Może przekonacie się sami? Przyjdźcie na targowisko miejskie, nie może nikogo zabraknąć!  

 •  w sobotę od 12:00 do 22:00 
 • w niedzielę od 12:00 do 21:00

 

Na gostyńskiej plywalni ponownie niespodzianka: WODNE TORY PRZESZKÓD. Już są - od piątku 23 lipca. Będzie można z nich korzystać przez całą sobote i niedzielę - 24 i 25 lipca, w godzinach otwarcia krytego basenu. Dostęone będą aż dwa tory.

 • piątek 23 lipca
 • sobota 24 lipca
 • niedziela 25 lipca

Dostępne będą aż dwa tory: duży w basenie sportowym oraz mniejszy w niecce rekreacyjnej

Wstęp:

 • w cenie biletu na basen
 • w ramach Karnetu Wakacje na Sportowo

Na dobry film tylko do "Kina pod kopułą" - ZOBACZ REPERTUAR

Oto kalendarium pozostałych imprez:

 

GOSTYŃ

7-22 VIII 

Niekonkursowa wystawa filatelistyczna

W Domu Katolickim przy ulicy Jana Pawła II 8 w Gostyniu od 7 do 22 sierpnia czynna będzie niekonkursowa wystawa filatelistyczna „100. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II, 150. rocznica śmierci błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, Rok 2020 – rokiem 70-lecia powstania Polskiego Związku Filatelistów”. Wystawa z powodu pandemii została przeniesiona z roku 2020 na rok bieżący. 

Otwarcie wystawy w Domu Katolickim poprzedzi msza święta w kościele farnym pw. św. Małgorzaty o godz. 12.00. W dniu otwarcia oraz w niedzielę 15 sierpnia czynne będzie stoisko pocztowe, gdzie stosowane będą kasowniki okolicznościowe. Z okazji wystawy wydane zostały też znaczki personalizowane, medal pamiątkowy i okolicznościowy folder. Organizatorami wystawy są: Koło PZF w Gostyniu, Muzeum w Gostyniu, Stowarzyszenie Pamięć Jana Pawła II oraz parafia pw. św. Małgorzaty w Gostyniu, Urząd Pocztowy Gostyń Poznański 1 i Zarząd Główny PZF w Warszawie. Będzie ona czynna w dniu otwarcia od 14.00 do 18.00, a w pozostałe dni od 10.00 do 18.00.

19 VIII 

Przedstawienie "Bukiet talentów"

GOK Hutnik zaprasza dzieci do udziału w spektaklu "Bukiet Talentów" w wykonaniu Teatru Kultureska! Godz. 17.00, teren zielony przed GOK Hutnik

To musicalowy spektakl dla dzieci, pełen pięknej muzyki, ruchu i animacji. Przedstawienie ma charakter edukacyjny - prezentuje dzieciom prawidłowe nawyki ekologiczne, a także zachęca do ich kultywowania.Bohaterami spektaklu "Bukiet Talentów" są trzy kwiaty o światowych temperamentach: piękna polska Stokrotka, ognista hiszpańska Róża i meksykańska dusza, czyli Kaktus. Mają one ważną misję – uratować przyrodę przed bałaganiarskimi ludźmi! Który z nich zasługuje jednak najmocniej na tytuł ekologicznego bohatera? Który z kwiatów zaprezentuje największy talent? Wszystko rozstrzygnie się na Kwiatoturnieju, którego dzieci będą świadkami! Koniecznie trzeba zabrać kocyki. Wstęp wolny!

 

KROBIA

16-20 VIII

Mały Tabor w Domachowie

Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic oraz gmina Krobia zapraszają na warsztaty dla dzieci i młodzieży w Domachowie zorganizowane w ramach tegorocznego Małego Taboru - mniejszego „brata” Taboru Wielkopolskiego 2021. Na zajęciach które odbędą się od 16 do 20 sierpnia w Domachowie zaplanowano m.in. szycie fartuchów i rękawic kuchennych, naukę o ziołach i roślinach, malowanie doniczek... Dzieci i młodzież z terenu gminy Krobia mają zapewniony bezpłatny udział w zajęciach - ilość miejsc ograniczona. Informacja oraz zapisy: 721-382-099 oraz na www.taborwielkopolski.pl.

 

do 10 VIII

Dodatkowe zajęcia wakacyjne

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi, w związku z dużym zainteresowaniem ofertą wakacyjną ogłosił zapisy na dodatkowe zajęcia:

 • 28.07.2021 godz. 13.00 Musujące kule do kąpieli Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi
 • 31.07.2021 r. godz.11.00-12.30 „Mali odkrywcy - Anatomia cz. II” Mały Kopernik przy Szkole Podstawowej w Krobi (Stowarzyszenie Mercury)
 • 02.08.2021 r. godz. 10.00 – 11.30 „Mali odkrywcy – poznajemy świat” Mały Kopernik na Wyspie Kasztelańskiej (Stowarzyszenie Mercury)
 • 03.08.2021 r. godz. 10.00 - 11.30 Warsztaty z robienia mydełek w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi (Duśkowe Animacje)
 • 04.08.2021 r. godz. 10.00-11.30 – „Mali odkrywcy- zabawa w chemika” Mały Kopernik na Wyspie Kasztelańskiej (Stowarzyszenie Mercury)

Są jeszcze wolne miejsca na następujące zajęcia:

 • 26.07.2021 Plener Artystyczny ze Stowarzyszeniem Mercury – zbiórka w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi
 • 10.08.2021 r. godz. 16.00 – Archeo Przygoda ze Stowarzyszeniem Mercury – zbiórka w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi

Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na sytuację pandemiczną. Obowiązują zapisy - osobiście w GCK w Krobi lub telefonicznie 65 5711320

 

PONIEC

24 VII

Powrót na trasy - rajd rowerowy

Gminne Centrum Kultury w Poniecu serdecznie zaprasza na Rajd Rowerowy Szlakiem Powstańców Wielkopolskich. Odbędzie się on 24 lipca., start o godz. 10.00 z placu przed Gminnym Centrum Kultury w Poniecu. Trasa: z Ponieca przez Sowiny, Gościejewice, Waszkowo, Janiszewo do Miechcina, gdzie na kompleksie przy świetlicy zakończy się impreza. Osoby poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział w rajdzie za pisemną zgoda rodzica/opiekuna prawnego  Zapisy przyjmowane są do 19 lipca i prowadzone są w siedzibie GCK w Poniecu lub pod numerem tel. 65-573-11-69. Więcej informacji w siedzibie GCK w Poniecu przy ul. Szkolnej 3.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.