Reklama

Na co umawiają się sołtysi?

Opublikowano:
Autor:

Na co umawiają się sołtysi? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

- Apetyt rośnie w miarę jedzenia – mówiła Grażyna Naglak, sołtys Bułakowa (gm. Pogorzela). Wioska właśnie zakończyła projekt „Bułaków tradycjami kulinarnymi mocny”, dofinansowany z ramach Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego.

 

Środki był przeznaczone na zakup i montaż zlewu do kuchni w sali wiejskiej. - Gry prace się rozpoczęły, to tych kosztów się zrobiło znacznie więcej – stwierdziła sołtys.

Spotkanie podsumowujące, które odbyło się w poniedziałek, 27 listopada, było dobrą okazją, aby podziękować wszystkim, dzięki którym realizacja tych planów była możliwa. W projekt włączyło się miejscowe koło gospodyń wiejskich, które także brało udział w trzech zorganizowanych w ramach projektu warsztatach (informowaliśmy o nich na naszym portalu). Pomogli też rada sołecka oraz ochotnicza straż pożarna. Sołtys Grażyna Naglak dziękowała także Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu oraz włodarzowi gminy (część prac wykonali pracownicy urzędu).

Burmistrz Piotr Curyk stwierdził, że jest zadowolony z efektu. (...) - Sala już wypiękniała, kuchnia już jest profesjonalna w tej chwili. Taką jakąś mamy modę, że się sołtysi umawiają, co będą w danym roku robić. Jak toalety, to sześć w jednym roku, jak sufity, to tak samo. W tym roku była moda na kuchnie – mówił włodarz gminy.

Piszemy o tym w bieżącym Życiu Gostynia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE