Solowe występy przedszkolaków z gminy Gostyń, od lat organizowane przez GOK Hutnik, mają charakter konkursowy.
- To konkurs dla solistów. Jedna osoba śpiewa jeden utwór. Nie narzucamy repertuaru, tematu piosenek. Wybór utworów zależał już od uczestnika - powiedziała Honorata Nowak, kierownik działu animacji i upowszechniania kultury w GOK Hutnik.
W tegorocznej gali udział wzięły 34 dzieci. Jak stwierdziły panie wchodzące w skład komisji konkursowej, wszystkie dzieci śpiewały od serca. Razem z małymi artystami, występy przeżywali ich rodzice.
Kiedy dzieci zeszły ze sceny, jury udało się na naradę. Wreszcie przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Wówczas jedna z pań zasiadających w jury, zapewniła dzieci, które występowały na scenie, że wszystkie śpiewały pięknie.
- Widać było, że bardzo dobrze przygotowałyście się do konkursu. Były czasami małe potknięcia, ale tak jest wszędzie. Trzeba na przyszłość pamiętać o tym i słuchać muzyki, bo rytm jest najważniejszy. Ale duże brawa dla każdego - mówiła jurorka.
Mali soliści dali z siebie wszystko. Każde z dzieci otrzymało dyplom za uczestnictw w gali i upominek. Wyróżnienia w Gali Piosenki Przedszkolnej Gostyń 2023 przyznano Amelii Sierżant, Gabrieli Kaczmarek. Jeśli chodzi o podium, III miejsce zajęła Maja Maćkowiak, II - Agnieszka Ratajczak, a I miejsce przyznano Stefanowi Czesiakowi.
Poziom występów zawsze jest różny. To zawsze zależy od trudności piosenki. Dla nas wybór najlepszych z grupy tak małych dzieci, przedszkolaków, zawsze jest trudny. To duże wyzwanie zwłaszcza, że każde z dzieci ma ochotę śpiewania, tańczenia. Żeby wyłonić najlepszych - wyróżnionych i trzy pierwsze miejsca, to jest nie lada wyczyn dla osób zasiadających w jury - przyznały osoby oceniające występy.
Po rozdaniu nagród rodzice i nauczyciele, którzy przygotowywali dzieci do występów w gali, usłyszeli od jury, że dzieci rodzą się już z chęcią do śpiewania i tańczenia, każde z nich to ma i dlatego należy te talenty pielęgnować.
Tutaj nasza ogromna misja - rodziców i nauczycieli, żeby podlewać te „kwiatki” cały czas. Bo one chcą tego - przypomniała rodzicom Justyna Juskowiak, jedna z jurorek. -To rodzic ma cieszyć się razem z dzieckiem, kiedy widzi, że maluch śpiewa, tańczy. Tutaj też duże wyzwanie, misja nauczycieli, żeby to wychwycić. Czasami takie perełki wokalne, muzyczne pojawiają się dopiero po czasie. Przede wszystkim pielęgnować, jeśli dziecko pokazuje, że lubi śpiewać - uzupełniła.
4 czerwca na scenie w parku miejskim, poza rozśpiewanymi przedszkolakami, zaprezentowały się też tancerki ze Szkoły Tańca Desperado. Podczas gali w parku trwał festiwal baniek mydlanych. Były wyznaczone miejsca, przy których każdy, kto miał ochotę na zabawę z bańkami mydlanymi, mógł z tego skorzystać. Rozmiary baniek były imponujące. Zapewniono również deszcz mniejszych baniek mydlanych, specjalnie „produkowanych” dla dzieci przez maszynę.
Po zakończeniu występów solistów i ogłoszeniu wyników Gali Piosenki Przedszkolnej, przyszedł czas na festiwal kolorów. Do obrzucania się kolorowym proszkiem nie trzeba było zachęcać ani dzieci, ani ich rodziców. Na mieszkańców bawiących się w słoneczne niedzielne popołudnie w parku miejskim spadł deszcz kolorów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.