Reklama

Misiowy dzień w przedszkolu

Opublikowano:
Autor:

Misiowy dzień w przedszkolu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Tego dnia mogą przychodzić do przedszkola ze swoimi ulubionymi maskotkami. Tak było i w tym roku. Pojawiły się malutkie pluszaczki, które mieściły się w jednej ręce dziecka, ale również i olbrzymie misie, które dziecko samo nie dałoby rady wnieść do przedszkola. W takich przypadkach na pomoc zawsze spieszyli niezastąpieni rodzice.

 

26 listopada wszystkie dzieci z Przedszkola Samorządowego „Raj Psotników” w Pogorzeli uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W każdej sali przedszkolnej pojawiły się wystawy z przyniesionych maskotek
i misiowe zabawy przez cały dzień. O umówionej wcześniej godzinie przedszkolacy zebrali się w jednej sali, żeby jeszcze lepiej, wszyscy razem, obchodzić ten wyjątkowo pluszowy dzień. Ciocie – bo tak nazywane są tutaj panie z przedszkola – Lucyna Henzel i Martyna Szych przygotowały dla dzieci teatrzyk, którego głównym bohaterem był lubiany przez dzieci wielbiciel miodu – „miś o małym rozumku, ale wielkim sercu” – Kubuś Puchatek. Później dzieci mogły sprawdzić się w zagadkach o różnych misiach z bajek. Wiedza dzieci była naprawdę imponująca! Następnie tańce, ćwiczenia i misiowe prace plastyczne.

Pluszowe zabawki, w szczególności misie są ważnym elementem dzieciństwa każdego dziecka. Dziecko może się do takiej zabawki przytulić, a nawet zmierzyć ze wszystkich sekretów. Z pewnością dzisiejszy dzień zostanie
w pamięci dzieci na dłużej, bo z wielkim uśmiechem opuszczały mury przedszkola, a temat „misia” nie znikał z ich ust jeszcze długo po zakończeniu oficjalnej części dnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE