Reklama

Mieszkańcy wybrali – zwyciężył Borek

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy wybrali – zwyciężył Borek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

 Prawie 9 tysięcy głosów oddali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Gostyńskiego na rok 2018.

Zdecydowanym zwycięzcą okazał się projekt zakładający budowę ciągu pieszo-rowerowego w Borku Wlkp. Na drugim miejscu uplasowała się propozycja remontu skrzyżowania drogi powiatowej i gminnej w kierunku Zalewu w Jeżewie.

Trzecie miejsce z kolei zajął pomysł budowy bieżni lekkoatletycznej przy Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu. Do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 9 projektów.

Mieszkańcy, którzy ukończyli 16 rok życia mogli oddawać głos w formie elektronicznej lub papierowej. Każdy mógł zagłosować tylko raz. Na karcie należało zaznaczyć maksymalnie trzy propozycje zadań.

Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się projekt pn.: „Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez budowę ciągu pieszo-rowerowego przy drodze powiatowej nr 3087P w miejscowości Borek Wlkp.” (od torów kolejowych w kierunku Jeżewa do Rodzinnych Ogródków Działkowych „Stokrotka”) – oddano na niego łącznie 4 165 głosów. Na drugim miejscu uplasował się pomysł na: „Remont skrzyżowania drogi powiatowej nr 4087P z drogą gminną w kierunku – Zalew Jeżewo” (3 241 głosów). Trzecie miejsce zajął pomysł budowy bieżni lekkoatletycznej 100m oraz rozbieg i zeskok do skoku w dal w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu (2 523 głosów).

W głosowaniu poprzez wrzucanie kart do urn oddano 6 662 głosów, w tym 6 520 kart ważnych i 142 karty nieważne. W głosowaniu elektronicznym udział wzięło 2 470 osób. Łącznie wszystkich kart ważnych (w głosowaniu poprzez urny i w głosowaniu elektronicznym) oddano 8 990.

Projekty, które brały udział w głosowaniu muszą być zlokalizowane na terenie powiatu gostyńskiego. Zadania inwestycyjne dotyczyć powinny terenów stanowiących własność powiatu, a także wpisywać się w jego zadania własne. Pomysł musi podlegać całkowitej realizacji w roku 2018. Koszt pojedynczego zadania to maksymalnie 200 tys. zł. W sumie na wnioski obywatelskie przeznaczono 300 tys. złotych. Do projektu budżetu powiatu zostaną wpisane dwa pierwsze zadania (łącznie 255 tys. złotych).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE