Reklama

Miejsce pozostało to samo, inne są tylko nazwy

Opublikowano:
Autor:

Miejsce pozostało to samo, inne są tylko nazwy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Miejsce pozostało to samo, jednak wraz z dniem 1 września 2017, zmieniły się nazwy dwóch szkół z terenu gminy Pogorzela.

 

Są to zmiany proceduralne, tak zwana „kropka nad i”. Pogorzelska podstawówka po raz kolejny na przestrzeni lat zmieniła swoją nazwę. Z Samorządowego Zespołu Szkół w Pogorzeli stała się znów ośmioletnią Szkołą Podstawową im. Adama Mickiewicza.

Sprawę wyjaśniała pogorzelskim radnym kierownik Gminnego Zespołu Oświaty podczas komisji wspólnej, która odbyła się pod koniec listopada. - Jak państwo wiecie, automatycznie z mocy prawa klasy gimnazjalne zostały włączone do szkoły podstawowej. Jak wyjaśnia Ministerstwo Edukacji Narodowej, jeżeli w zespole szkół istniała jakakolwiek szkoła, która miała nadane imię, to można automatycznie nazwać ją takimi samym imieniem – mówiła kierownik GZO, Jolanta Banaszek. Poinformowała więc o propozycji, aby patronem szkoły nadal pozostał Adam Mickiewicz. Pogorzelscy radni nie mieli zastrzeżeń.

Zgodnie z założeniami reformy oświaty, zmieniła się też nazwa pogorzelskiej „zawodówki”. Dotychczasowa Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli przekształciła się w Branżową Szkołę I stopnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE