Reklama

Miasto stroi się na święta. Robi się zimowo i nastrojowo

Opublikowano:
Autor:

Miasto stroi się na święta. Robi się zimowo i nastrojowo - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Od kilku dni w Gostyniu trwa montaż iluminacji świątecznej. Pierwsze lampki pojawiły się już na rynku. Ozdoby wiszą także przy ul. Zamkowej i głównych schodach, prowadzących na Górę Zamkową. Miasto będzie się stroiło w świąteczne światełka i gadżety przez najbliższe tygodnie.

Część iluminacji jest przygotowywana na sobotę 9 grudnia, kiedy podczas kolejnej edycji „Świątecznego ryneczku” uruchomione zostaną światełka na 10 metrowej choince.

Elementy iluminacji, w tym kolorowe girlandy, świetlne sople i kurtyny, pojawią się na gostyńskim rynku, ul. Zamkowej, na rondzie Solidarności, ul. Sądowej, ul. Olejniczaka, ul. 1 Maja, ul. Na Fosie i ul. Helsztyńskiego. Nie zabraknie także tradycyjnych już reniferów w towarzystwie anioła czy świecącej fontanny. W mieście pojawią się świąteczne ozdoby, do których mieszkańcy zdążyli się już przyzwyczaić.

Ale... samorząd zadbał także o kilka niespodzianek, które nadadzą świątecznego klimatu między innymi w parku przy placu Karola Marcinkowskiego. W pełni gotową świąteczną iluminację społeczność Gostynia oraz odwiedzający miasto goście będą mogli podziwiać w drugiej połowie grudnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE