Reklama

Miało być ogólnodostępne, było zamknięte

Opublikowano: śr, 6 lis 2019 13:34
Autor:

Miało być ogólnodostępne, było zamknięte - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Nowe boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu zostało oddane oficjalnie do użytku w połowie października. Otwarcie odbyło się dokładnie 14 października, kiedy w szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej i pasowano dzieci z klas I na uczniów.

Nowy obiekt jest wykorzystywany, ale tylko na zajęciach wychowania fizycznego przez uczniów, którzy nie mogą przebywać tam bez opiekuna. Zauważyły to już osoby z zewnątrz. Władze Gostynia i samorządowcy zapowiadali, że miał być ogólnodostępny dla mieszkańców, głównie dla tych z pobliskiego osiedla Pożegowo. Miał odciążyć Orlik na placu zabaw przy ul. Słowackiego, który cieszy się dużym powodzeniem, ale zajęty jest głównie przez kluby sportowe, które trenują tam piłkę nożną.

Nowe boisko przy „piątce”, popołudniami miało służyć mieszkańcom - zapowiadano, że będzie tam mógł przyjść ojciec z synem czy grupa znajomych i zagrać sobie w piłkę: siatkówkę, koszykówkę, ręczną, nożną. Tak miało być, a tymczasem wygląda to inaczej.

- Dlaczego nowe boisko w SP 5 jest zamykane na klucz? W każdej szkole w Gostyniu można wejść na boisko. A tu jakiś wyjątek jest? - pytali internauci w ubiegłym tygodniu. O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy Katarzynę Smektałę, dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu, która jest administratorem boiska. Zapewniła, że boisko zostanie wkrótce udostępnione mieszkańcom - być może już na początku listopada.

- Obecnie opracowujemy regulamin korzystania z obiektu. Będzie można wejść w odpowiednim obuwiu - wyjaśniła. Dotychczas z nowego obiektu korzystali tylko uczniowie szkoły.

- Musi być regulamin, a chcemy opracować zarówno dla społeczności szkolnej, jak i dla osób z zewnątrz. Powinien być dostosowany do wymogów, przepisów korzystania z boiska - tłumaczyła K. Smektała w ubiegłym tygodniu. - Regulamin zostanie powieszony przy wejściu na obiekt. Nie będzie trzeba szukać klucza, boisko będzie otwarte - zapewniała.

Sprawdziliśmy - tymczasowy regulamin już wisi. Zatem zgodnie z tym, o czym mówiła dyrekcja "piątki", boisko wielofunkcyjne powinno być ogólnodostępne - także dla społeczności lokalnej. Zgodnie z regulaminem, z obiektu należy korzystać zgodnie z jego sportowym przeznaczeniem.

Dzieci w wieku poniżej 7 lat powinny przebywać na boisku pod opieką rodziców lub innych dorosłych opiekunów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE