Reklama

Mężczyźni uzależniają się wolniej

Opublikowano:
Autor:

Mężczyźni uzależniają się wolniej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Od stycznia tego roku w Pogorzeli działa Punkt Konsultacyjny dla osób uzależnionych i ich rodzin. Korzystając z pomocy terapeutki z Krotoszyna, chciano pomóc wielu osobom w walce z własnymi słabościami. Spotkania odbywają się w poniedziałki, w godzinach 16.00 – 20.00.

 

Gościem ostatniej sesji rady miejskiej była Agnieszka Rozum, specjalistka terapii uzależnień, prowadząca wspomniany punkt konsultacyjny. Ta podkreślała, że uzależnienie nie jest problemem jednej osoby. Zawsze przekłada się ono na całą rodzinę (głównie dzieci), więzi, czy pracę zawodową.

- Z mojej perspektywy zawodowej i z mojego doświadczenia wiem, że to właśnie dzieciom się najwięcej „dostaje” w takim znaczeniu, że konsekwencji picia one bezpośrednio doświadczają. To się też przekłada na wyniki w nauce i zachowanie, ponieważ napięcia, które dzieci przeżywają w związku z pijącym ojcem czy matką, są tak ogromne, że one nie są przygotowane emocjonalnie na dźwiganie takiego rodzaju problemu – mówiła terapeutka.

Przechodząc do tematu dorosłych stwierdziła, że z jej obserwacji wynika, że mężczyźni uzależniają się od alkoholu wolniej, ale ich odsetek jest większy.

O pozostałych spostrzeżeniach i pytaniach, jakie kierowali radni w stronę specjalistki, przeczytasz w bieżącym Życiu Gostynia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE