Reklama

Mają narciarza i chcą więcej. Wesoły festyn w Bruczkowie (gm. Borek Wlkp.)

Opublikowano: ndz, 22 sie 2021 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Gmina Borek Wlkp. „Narciarz” pojawił się na terenie rekreacyjno-sportowym w Bruczkowie. Sołtys i jednocześnie gminny radny Leszek Chałupniczak oraz wicestarosta Janusz Sikora pomogli mu się zadomowić, przecinając wstęgę przy otwarciu minisiłowni zewnętrznej w wiosce.

Reklama

Mieszkańcy Bruczkowa (gm., Borek Wlkp.) mogą być zadowoleni. Pogoda dopisała, frekwencja również. Uczestnicy byli w dobrym humorze. Mówimy o sobotnim festynie, który był uwieńczeniem projektu "Działaj Lokalnie 2021”, jaki KGW Bruczków realizowało przy współpracy ze Stowarzyszeniem Dziecko.

Członkinie KGW z Bruczkowa postanowiły poprawić, a raczej urozmaicić życie na wsi kobietom. Przygotowały projekt, aby wziąc udział w konkursie grantowym Stowarzyszenia „Dziecko”.

- Nasz projekt pt. „Ruch w czasie pandemii Covid-19 to zdrowie” zakłada budowę miejsca aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Otrzymaliśmy 4 tysiące. złotych z grantów „Działaj Lokalnie 2021. Z tych środków zakupiliśmy urządzenie do siłowni zewnętrznej - tak zwanego narciarza - wyjaśnia Anna Marcinkowska, szefowa KGW w Bruczkowie. 

Sobotni festyn rozpoczęto od otwarcia i uruchomienia pierwszego urządzenia, jakie pojawiło się na minisiłowni zewnętrznej w wiosce. Symbolicznie wstęgę przecięli sołtys i jednocześnie gminny radny Leszek Chałupniczak oraz wicestarosta gostyński Janusz Sikora. Zarówno sołtys, jak i KGW zakładają, że to dopiero początek atrakcji, jakie przygotowują dla mieszkańców miejscowości.

- Myślimy, żeby uatrakcyjnić plac zabaw, chcielibyśmy żeby powstał teren do rekreacji i wypoczynku. Zakładamy, że co roku będziemy uzupełniać wyposażenie siłowni zewnętrznej. Środki pozyskiwać zamierzamy albo z funduszu sołeckiego, albo z projektów jakie będą dostępne - deklaruje Anna Marcinkowska.

Od września ubiegłego roku KGW z Bruczkowa istnieje w krajowym rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich. Celem koła, zgodnie ze statutem, jest prowadzenie działań  na rzecz poprawy warunków życia kobiet na wsi.

- Stworzenie terenu rekreacyjno-sportowego ma pomóc głownie mamom, które przychodzą na plac zabaw z dziećmi. Chodzi o to, aby nie siedziały bezczynnie na ławkach, nie stały, czekając aż dzieci znudzą się zabawą, huśtaniem, ale żeby aktywnie ćwiczyły. Każdy przez lockdown siedział ostatnio w domu, mieliśmy ograniczony dostęp do siłowni, baliśmy się wychodzić. Zakładamy, że kiedy w pobliżu placu zabaw będą urządzenia siłowni zewnętrznej, będzie łatwiej popracować nad swoją kondycją - mówi szefowa KGW w Bruczkowie.

Inicjatorki powstania siłowni zewnętrznej planują uzupełniać urządzenia.

- Liczymy na to, że z funduszu sołeckiego w przyszłym roku zostanie zakupiony kolejny sprzęt - mówi Anna Marcinkowska. 

Podczas festynu najmłodszych zabawiały animatorki, angażując ich do atrakcyjnych zabaw i konkurencji: przeciąganie liny, układanie wieży z patyczków itp. W organizacji festynu pomogli druhowie z OSP Bruczków. Przygotowali turniej dla dzieci  z hydronetkami i wodą. Dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy - policzki do kolorowych tatuaży nadstawiała także młodzież. Dzieci z bujną wyobraźnią brały pędzelki i farby, aby namalować obrazki na folii. 
Oferowano słodkości i kawę. Każdy uczestnik, który przybył na festyn, został powitany ciastkiem upieczonym przez członkinie KGW (pyszne!). Można było spróbować ciasta pn. Królowa Bruczkowa - to pyszna beza, która zajęła II miejsce w konkursie Smaki Powiatu 2021, ogłoszonym w ramach tegorocznych dożynek powiatowych.
Druga część pikniku miała charakter sportowy. Rozegrano mecz w piłce nożnej, gdzie dorośli mieszkańcy zmagali się z młodzieżą. Były też zmagania w siatkówce plażowej.

Festyn był okazją do ogłoszenia wyników konkursu plastycznego pt. „Ruch w czasie pandemii”. Zadaniem uczestników było zilustrowanie siebie z rodziną, przyjaciółmi w czasie aktywności sportowej. Wpłynęło w sumie 15 prac, które - w 2 kategoriach - oceniało specjalnie powołane jury.

 

Wyniki:

kategoria wiekowa 4-7 lat

  • I miejsce Julia Grzemska
  • II - Jakub Dajewski
  • III - Julia Wardyńska
  • wyróżnienie: Kewin Nawrot
 

kategoria wiekowa 8-12 lat

  • I miejsce Magda Grzemska
  • II - Nikola Dajewska
  • III - Katarzyna Wardyńska
  • wyróżnienie: Lena Jakrzewska
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy