Reklama

Leżały ładnie zapakowane w niebieską plandekę. Zawartość porażała

Opublikowano: pon, 23 gru 2019 21:44
Autor:

Leżały ładnie zapakowane w niebieską plandekę. Zawartość porażała - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Między innymi obudowę od klimatyzatora, reflektory i inne części samochodowe, rury kanalizacyjne i wiele innych odpadów znaleźli tuż przy miejscowym lesie mieszkańcy Żytowiecka. Jak mówią, zawartość śmieciowiska, które było ładnie i zgrabnie przewiązane w niebieską plandekę, niczym prezent na święta, ukazała im się dopiero po rozwiązaniu pakunku.

Rodzaj odpadów znalezionych w środku ma wyraźnie świadczyć, że ktoś po prostu pozbył się pozostałości po remoncie w domu.

- Widać wyraźnie, że są to po prostu śmieci zrzucone z przyczepy czy przyczepki - wyjaśnia Stanisław Machowski, sołtys ponieckiej wsi.

Dodaje, że kilka lat wstecz miały miejsce podobne zjawiska z ukrywaniem odpadów w lasach, ale na mniejszą skalę. Jeszcze wcześniej zdarzyła się wyrzucone pojedyncze tapczany czy zderzaki samochodowe.

- Wtedy znaleźliśmy „fachowców”, którzy takie rzeczy robią. Zawsze, w każdym śmieciowisku znajdzie się coś, co doprowadzi do takich osób. Znajdowaliśmy już przykładowo kartki na święta, pocztowe. Teraz po jakichś dwóch latach mamy znowu taki przypadek. Tutaj najlepiej byłoby zrobić w ten sposób, że firma by to sprzątnęła a obciążyć gościa i byłby temat zamknięty. Miałby taki delikwent nauczkę na przyszłość - stwierdza S. Machowski.

Również teraz mieszkańcy liczą, że uda się znaleźć sprawców śmiecenia w lesie, tym bardziej, że sprawa została zgłoszona na policję.

- Takich rzeczy to my nie poważamy i tolerować nie będziemy - podsumowuje sołtys. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE