Reklama

Laur Aktywności Społecznej. Zobacz, kogo nominowano!

Opublikowano: śr, 13 lis 2019 18:44
Autor:

Laur Aktywności Społecznej. Zobacz, kogo nominowano! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

12 listopada ruszyło głosowanie w plebiscycie, zorganizowanym przez gminę Pępowo. - Mając na uwadze fakt, iż w gminie mieszka wielu zasłużonych obywateli wraz z urzędem gminy i gminnym ośrodkiem kultury postanowiliśmy uhonorować i wyróżnić ludzi aktywnych, zaangażowanych w rozwój, i promocję gminy Pępowo – mówi wójt Grzegorz Matuszak.

 

Powołano 20-osobową kapitułę konkursową, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele każdej z wiosek gminy. Jej członkowie zgłosili swoje propozycje działaczy, a potem dzięki głosowaniu zawęzili listę i utworzyli spis nominowanych do tytułu w czterech kategoriach: Organizacja Społeczna, Działacz, Lider Przedsiębiorczości oraz Sportowiec.

Drugim etapem jest demokratyczne oddawanie głosowanie. Potrwa ono do 20 grudnia, a statuetki będą wręczone podczas styczniowego koncertu noworocznego.

W głosowaniu mogą brać udział wszyscy mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 18. rok życia. Głos możesz oddać TUTAJ lub w formie papierowej w ośrodku kultury, urzędzie gminy lub bibliotece. Wystarczy mieć przy sobie nr PESEL.

Otrzymanie lauru nie będzie się wiązało z żadnymi korzyściami materialnymi.

- To uhonorowanie osób, które promują naszą gminę lub mają różne osiągnięcia. To wyłącznie honorowy tytuł – podkreśla Leszek Żelazny, dyrektor GOK. 

Nominowani w plebiscycie ,,Laur Aktywności Społecznej w Gminie Pępowo” (szerokie opisy TUTAJ)

Organizacja Społeczna

Dąbroczanka Pępowo - od ponad 70 lat lokalny klub piłkarski, a w ostatnich czasach wzbogacony o sekcje koszykówki, crossfitu i tenisa.

 

OSP Ludwinowo – obecnie szeregi jednostki zasila około 40 czynnych druhów i druhen oraz około 60 wspierających.

 

OSP Pępowo – jednostka powstała 1881 r. Stan osobowy to ponad 30 przeszkolonych strażaków.

 

Działacz:

Andrzej Małecki – od 1992 roku stojący na czele firmy Małecki. Od wielu lat zaangażowany w życie gminy.

 

Mirosława Bigaj – działaczka społeczna i nauczycielka. Od wielu lat działa na rzecz upowszechniania kultury regionalnej, patriotyzmu i wiedzy o historii regionu.

 

Bogusław Janik - od wielu lat działa na rzecz upowszechniania kultury regionalnej, patriotyzmu i wiedzy o historii regionu.

 

Lider Przedsiębiorczości:

Sebastian Koncewicz – firma AGI - jest jednym z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w sektorze zakładów przetwórstwa tłuszczowego w Polsce.

 

Bogdan Małecki – firma DEBON – założyciel i właściciel firmy produkującej przyczepy Chevel Liberte do transportu koni oraz przyczep samochodowych marki Debon.

 

Marek Prauziński – firma EMILGRANA – prowadzi sprzedaż hurtową żywych zwierząt, jest też zarządcą znajdującej się w Siedlcu firmy Emilgrana.

 

Sportowiec:

Artur Zjeżdżałka – jego największą pasją jest bieganie.

 

Krzysztof Zmysłowski – jest współzałożycielem sekcji crossfitowej w Pępowie, a także współorganizator ogólnopolskich zawodów crossfitowych We Love The Pain.

 

Ewa Roszak – miłośniczka i fanatyczka sportu.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE