Reklama

Laptopy trafią do najbardziej potrzebujących uczniów

Opublikowano:
Autor:

Laptopy trafią do najbardziej potrzebujących uczniów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Za kwotę ponad 70 tysięcy złotych gmina Krobia nabyła 22 laptopy wraz z oprogramowaniem oraz 8 routerów WiFi z modemem LTE zakupiła w ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Niemal całość pieniędzy na zakup pochodziło ze środków ogólnopolskiego programu (docelowo krobski samorząd mógł ubiegać się o 70 tys. zł. na ca ten cel). Wcześniej na taki krok zdecydowała się gmina Pępowo - czytaj TUTAJ.

Zakup sprzętu komputerowego związany jest z obecną sytuacją w szkolnictwie wywołaną staniem epidemii koronawirusa. Ponieważ nie wszyscy uczniowie krobskich placówek oświatowych posiadają dostęp do komputera czy internetu, aby w dobie ogólnonarodowej kwarantanny móc realizować podstawy programowe zdalnie, miejscowe władze zdecydowały się skorzystać z funduszy projektu „Zdalna Szkoła”. Zapotrzebowanie na sprzęt ustalono na podstawie informacji od dyrektorów poszczególnych szkół.

- Laptopy i routery trafią tym samym do tych uczniów, którzy w ogóle nie posiadają w domu komputera lub laptopa bądź też, z uwagi na potrzeby rodzeństwa czy rodziców pracujących zdalnie, nie mają do nich pełnego dostępu - mówi Adam Sarbinowski z Urzędu Miejskiego w Krobi.

Jeżeli będzie to konieczne komputery mogą też posłużyć do prowadzenia zajęć przez tych nauczycieli, którzy mając sprzęt do dyspozycji w domu muszą dzielić się nim ze swoimi zdalnie uczącymi się dziećmi.

Laptopy i routery mają trafić do szkół w pierwszej połowie maja, a następnie zostać użyczone uczniom i nauczycielom. Po zakończeniu stanu epidemii sprzęt wróci do poszczególnych szkół i pozostanie na ich wyposażeniu.

Przeczytaj także: pobrali się w maseczkach

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE