reklama

Krobscy seniorzy poznawali tajniki sztucznej inteligencji. Do czego przyda im się ChatGPT?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Krobscy seniorzy poznawali tajniki sztucznej inteligencji. Do czego przyda im się ChatGPT? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
13
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
KulturaTajniki sztucznej inteligencji odkrywali seniorzy na spotkaniu w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym KROB_KULT. Za sprawą Piotra Napierały, który na co dzień korzysta z bardzo popularnego ChataGPT, mieszkańcy Krobi i okolic mogli przekonać się, jak technologia coraz odważniej i śmielej wkracza w nasze życie. - Każdy z nas może z tego korzystać, jednak - jak przy wszystkim - trzeba to robić z głową. Używanie sztucznej inteligencji nie zwalnia nas z myślenia - podkreślał Piotr Napierała.
reklama

Piotra Dopierała, choć nie jest stricte informatykiem czy programistą - poprzez swoje doświadczenie zawodowe - ma styczność na co dzień ze sztuczną inteligencją, głównie w swojej pracy. 

Absolwent stosunków międzynarodowych, studiów MBA, poszerzający obecnie swoją wiedzę także o controlling w biznesie, ale także przedsiębiorca postanowił podzielić się zdobytą wiedzą z krobskimi seniorami. 

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krobi w KROB_KULT skupiło się wokół użycia w życiu codziennym Chata GPT.

- Każdy z nas może z tego korzystać jednak, jak przy wszystkim trzeba to robić z głową. Używanie sztucznej inteligencji nie zwalnia nas z myślenia. Nie można ślepo wierzyć w to, jaką informację otrzymamy na podstawie zapytania, jakie damy. Ale przykladowo, jeśli chodzi o seniorów - mogą oni przygotować w ten sposób świąteczne życzenia urodzinowe, proste grafiki, zaplanować wycieczkę czy stworzyć dla siebie dietę. Tak naprawdę, możemy zrobić wszystko. Ogranicza nas tylko wyobrażnia. Starałem się zachęcić do korzystania z ChatGPT, bo im lepiej poznamy to narzędzie, tym lepiej będziemy w stanie wykorzystać jego możłiwości - tłumaczy Piotr Napierała.

reklama

Podczas spotkania krobscy seniorzy - oprócz wymienionych przykładów - ćwiczyli też m.in. pisanie listów i petycji do urzędów.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama