Reklama

Koronawirus. Zakażona cała rodzina. Wróciła z wirusem z wakacji

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus. Zakażona cała rodzina. Wróciła z wirusem z wakacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Koronawirus znowu zawitał do powiatu gostyńskiego. Wśród blisko 90 nowych, stwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia w Wielkopolsce, znaleźli się kolejni mieszkańcy, z gm. Krobia.
 

POWIAT GOSTYŃSKI

Z raportu biura prasowego urzędu województwa wielkopolskiego wynika, że mamy w naszym powiecie 3 nowych mieszkańców, którym badania wymazów w testach wykazały wynik pozytywny” jeśli chodzi o zakażenie koronawirusem. To mężczyzna w wielu 42 lat, kobieta o rok młodsza oraz dziecko w wieku 10 lat.

- Wszystkie te osoby stanowią jedną rodzinę - informuje Michał Ostrowski, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Gostyniu.

- Miały kontakt z osobą zakażoną najprawdopodobniej tam, gdzie przebywali na wakacjach, spotykali się z innymi ludźmi. Po powrocie dostaliśmy informacje o tym, przeprowadziliśmy procedury. Osoby przebywały na kwarantannie, pobraliśmy wymazy, a w wyniku badań laboratoryjnych okazało się, że są zakażone koronawirusem. Obecnie rodzina jest izolowana w domu - dodaje dyrektor gostyńskiego sanepidu.

Zaznacza, że tego typu incydentalne przypadki zakażeń będą się często pojawiały w powiecie gostyńskim, zwłaszcza w okresie urlopowym.

- Będziemy się przemieszczać, spotykać, nawet nieświadomie narażać. W zależności od tego jak nasz organizm zareaguje, koronawirus wyjdzie w całej rodzinie lub nie. Tutaj kontakt z osobą chorą musiał być mocny, prawdopodobnie dłuższe przebywanie ze sobą - tłumaczy Michał Ostrowski.

WIELKOPOLSKA

W ciągu doby mamy nowe przypadki zakażeń w Wielkopolsce. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 89 osób w województwie. Jednocześnie z komunikatu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w szpitalu jednoimiennym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarł 43-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kępińskiego, a w Wojewódzkim Szpital Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej Curie w Zgierzu z powodu Covid-19 zmarła 56-letnia kobieta, mieszkanka powiatu kaliskiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 4230 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 202 osoby zmarły, a 2802 wyzdrowiało.

POLSKA

W kraju mamy 726 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych 18 zarażonych osób - czytamy w czwartkowym raporcie z Ministerstwa Zdrowia. To najwyższa liczba odnotowanych dziennych przypadków koronawirusa od początku epidemii w naszym kraju. Potwierdzono zakażenie koronawirusem u 49 515 osób, 1 774 pacjentów zmarło, a 35 642 już wyleczono. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE