Reklama

Klimat na celowniku uczestników konferencji

Opublikowano: pt, 22 lis 2019 18:55
Autor:

Klimat na celowniku uczestników konferencji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Na kluczowe dla przyszłości nie tylko naszego regiony, ale całej ludzkości pytania m.in.: Jak będzie wyglądał nasz świat za kilkadziesiąt lat? Czy zmiany klimatyczne to trend, moda, a może faktyczne zagrożenie? Co z bieżącym dostępem do wody? Czy tereny rolnicze mają szansę przetrwać? Jakie są współczesne cele zrównoważonego rozwoju? - będą starali się odpowiedzieć uczestnicy „Konferencji dla Klimatu. Zrównoważony rozwój”, która odbędzie się 28 listopada w Krobi. Wydarzenie będzie miało dwubiegunowy charakter.

W auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi odbędzie się konferencja główna, adresowana do samorządowców, naukowców, działaczy społecznych oraz wszystkich zainteresowanych tematem ekologii.

W pierwszej części spotkania swoje prelekcje wygłoszą:

- analityk megatrendów - Marcin Popkiewicz,

- prof. dr. hab. Jan Przybyłek, hydrogeolog z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicz w Poznaniu

- Dariusz Szwed - członek zarządu Zielony Instytut - Fundacja Zielonej Polityki.

Druga część poświęcona będzie debacie panelowej pod hasłem: „Cele zrównoważonego rozwoju” z udziałem:

- Tomasza Waśniewskiego – prezesa Zarządu Fundacji „Rozwój tak – odkrywki nie” -

- Andrzeja Konarowskiego – dyrektora zarządzającego Acciona Energy

- prof. dr hab. Andrzej Kędziora z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

- dr hab. Krzysztof Kujawa z Instytutu Środowiska Rolniczego i Rolniczego PAN

- Mariana Poślednika - prezes Zarządu LGD ,,Gościnna Wielkopolska”

- Danuty Wolniewicz - dyrektor Enea Operator Rejon Dystrybucji Leszno

- Sebastiana Czwojdy - prezesa Zarządu Stowarzyszenia Południowo-Zachodniej Wielkopolski ,,Samorząd dla zrównoważonego rozwoju”

Równolegle w hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Krobi będzie miała miejsce konferencja młodzieżowa. Rozpocznie ją wystąpienie animatorów klimatycznych. Ponadto pracownię energii odnawialnej zaprezentują uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, a metodę badania jakości powietrza uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Ponadto będzie można przyjrzeć się działalności „Małego Kopernika” w Krobi. Na koniec odbędzie się debata oksfordzka z udziałem młodzieży pod hasłem „Zmian klimatycznych nie da się zatrzymać”.

Podczas obu konferencji odbędzie się także pokaz aut elektrycznych - prezentację pod hasłem: „Elektromobilność w praktyce” pokaże firma Feel Flow.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Samorządów Południowo-Zachodniej Wielkopolski ,,Samorząd dla zrównoważonego rozwoju”, współorganizacji podjęły się samorządy: powiatu gostyńskiego, gminy Krobi i gminy Miejskiej Górki. Partnerami konferencji są: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gościnna Wielkopolska”, Fundacja „Rozwój tak – odkrywki nie”, Stowarzyszenie: „Przedsiębiorczość dla ekologii” oraz „Zielona Kohorta”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE