Reklama

Każdy ma możliwość i szansę na przygodę z armią

Opublikowano:
Autor:

Każdy ma możliwość i szansę na przygodę z armią - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

W ramach ogólnopolskiej akcji „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” Wydział Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lesznie zachęca do wstępowania w szeregi armii, zarówno w charakterze żołnierza zawodowego, służby przygotowawczej czy terytorialnej służby wojskowej.

Dlatego od poniedziałku, 22 października na gostyńskim rynku można spotkać członków naszych sił zbrojnych udzielających informacji typu: jak wygląda procedura przyjmowania do Wojska Polskiego, jakie trzeba złożyć dokumenty czy jakie przejść badania. Jak mówią rekrutujący do stoiska podchodzą zarówno osoby z przypadku, które widzą żołnierzy i spontanicznie interesują się działaniami wojskowych, jak i tacy, którzy o akcji wiedzieli wcześniej i specjalnie zjawili się, aby zasięgną informacji.

Czym żołnierze kuszą zainteresowanych przywdzianiem munduru?

– Dla młodego człowieka wojsko to przygoda i pewne doświadczenie, nauczenie się dyscypliny, czegoś nowego. W szerszym kontekście jest to oczywiście służba społeczeństwu i Ojczyźnie. Ale trzeba także pamiętać o wymiarze zawodowym: to stabilna, stała praca. Choć jak to na służbie bywa, nie zawsze przez osiem godzin. Nie każdemu to odpowiada, nie każdy może żołnierzem zostać i ma do tego zdrowie. Jednak każdy ma taką możliwość i szansę. Można przyjść, poznać, dowiedzieć się i zobaczyć – mówi major Przemysław Madzia, szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lesznie.

Środa, to ostatni dzień w tym tygodniu, kiedy rekrutujący prowadzą swoje działania w naszym regionie. Ale to nie koniec akcji. W okolicy centrum Gostynia, m.in. na deptaku będzie można ich spotkać jeszcze w poniedziałek, 19 listopada.

Nie sprawdziłeś jeszcze, kto będzie rządził w Twojej gminie - zobacz TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE