Reklama

Jubileusz z iluzjonistą

Opublikowano:
Autor:

Jubileusz z iluzjonistą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Telewizor, zegar, stojak na parasole, kulę znalezioną pod świętogórskim klasztorem, która ma 256 lat, a także mnóstwo kwiatów, listów gratulacyjnych i życzeń – to prezenty jakie wręczali goście na ręce Roberta Czuba - dyrektora gostyńskiego muzeum z okazji obchodów 50-lecia działalności instytucji. Był też jeden bardzo oryginalny prezent – odmładzający, odświeżający krem „50 plus”, który wręczył śremski regionalista Krzysztof Budzyń. Najprawdopodobniej dla podtrzymywania entuzjazmu dyrektora. Dla gości wystąpił iluzjonista.

Na uroczystości jubileuszowej, która odbyła się 4 grudnia, w jednej z sal gostyńskiego muzeum, spotkali się gminni i powiatowi samorządowcy, osoby wspierające muzeum oraz współpracownicy i muzealnicy z sąsiednich gmin. - Gostyńskie muzeum jest bardzo oryginalne pod tym względem, że nie tylko koncentruje się na historii, ale także prowadzi bieżącą, bardzo ambitną działalność kulturalną – zauważył Alfred Siama, przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego, kiedy wręczał dyrektorowi Muzeum w Gostyniu list gratulacyjny. Wyjaśnił, że słowo muzeum większości ludziom kojarzy się z historią, z instytucją, w której dominuje duch dziejów, przeszłości.

- I słusznie. Ale w epoce antyku, w dawnych czasach, słowo muzeum miało inne znaczenie. Pochodzi ze starogreckiego słowa museion – które znaczy tyle co świątynia, przybytek (...). A mówię o tym dlatego, że gostyńskie muzeum jest bardzo oryginalne pod tym względem, że nie tylko koncentruje się na historii, ale także prowadzi bieżącą, bardzo ambitną działalność kulturalną. mam okazje uczestniczyć w wielu działaniach tutaj zawsze organizowane są interesujące wystawy, wernisaże. Do tego dochodzi również bardzo ambitna działalność dydaktyczna, adresowana przede wszystkim do młodzieży. Więc gratuluję znakomitego pomysłu – dodał przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego.

Więcej o jubileuszowym spotkaniu w bieżącym numerze „Życia Gostynia”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE