Reklama

Jeszcze większa rywalizacja

Opublikowano:
Autor:

Jeszcze większa rywalizacja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Sprawdzili swoją wiedzę, a najlepsi odebrali nagrody. 3 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli odbył się XVI Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy, który był współfinansowany ze środków otrzymanych od powiatu gostyńskiego. Zadanie zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie Nowoczesna Szkoła.

 

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klasy III gimnazjum, VII i VIII klasy szkoły podstawowej oraz pierwszych klas ponadgimnazjalnych, a jego celem było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania wiedzą matematyczno–przyrodniczą i poszerzenie wiedzy o własnym regionie.

W tym roku do czterech przedmiotów, które obowiązywały na konkursie, została dopisana geografia, aby konkurs stał się bardziej ciekawy i rywalizacja była jeszcze większa. W przerwach miedzy poszczególnymi częściami i w oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy mogli zwiedzić szkołę i salę gimnastyczną.

Konkurs był oceniany w dwóch kategoriach. W pierwszej kategorii najlepszy okazał się Wojciech Krawiec ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyniu, drugie miejsce zajął Michał Łagoda ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach, a na miejscu trzecim uplasował się Szymon Szymański ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyniu. W II kategorii najlepsza okazała się Amanda Cicha, następnie Oskar Ratajczyk i Wiktoria Kaźmierczak – uczniowie klas pierwszych ZSOiZ w Pogorzeli.

Laureaci z rąk burmistrza Pogorzeli Piotra Curyka i dyrektora Zespołu Szkół Jarosława Adamczaka otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE