Reklama

Jesteście wzorem, jak być ze sobą na dobre i na złe

Opublikowano: śr, 13 lis 2019 16:10
Autor:

Jesteście wzorem, jak być ze sobą na dobre i na złe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

– Konstanty Ildefons Gałczyński napisał: „Nie wystarczy pokochać. Trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”. I wy jesteście drodzy państwo tego wiernym przykładem – mówił Ireneusz Lesiński, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Krobi podczas wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie parom z terenu gminy.

Rok 2019 jest bardzo obfity w małżeństwa świętujące swoje 50-lecie. 29 par otrzymało medale od prezydenta na uroczystym jubileuszu w Restauracji Darwid w Krobi.

Oczywiście życzeniom „długich lat radości, pomyślności i zadowolenia” dla jubilatów ze strony m.in. włodarzy gminy i przedstawicieli duchowieństwa prawie nie było końca. Tuż przed podaniem obiadu wybrzmiało gromkie „Sto lat”.

– Cieszę się, że mamy mieszkańców gminy Krobia, którzy mogą się poszczycić tak wspaniałym jubileuszem. Myślę, że państwo są dzisiaj wzorem do naśladowania dla nas, młodych małżonków: jak ze sobą przez to życie przejść, jak na co dzień współżyć, rozmawiać, być ze sobą na dobre i na złe – powiedział do zebranych jubilatów burmistrz Łukasz Kubiak.

Z kolei proboszcza parafii pw. Św. Michała Archanioła w Domachowie mówił o „50-latkach” jako o „podstawie duchowej rodzin, która pod wieloma względami jest nie do zastąpienia”.

Całość artykułu znajdziesz w bieżącym wydaniu "Życia Gostynia".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE