Reklama

Jest rozwojowy i realny

Opublikowano:
Autor:

Jest rozwojowy i realny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

- Wszystko co mogę dodać, to fakt, że zaplanowany na 2017 rok projekt budżetu gminy jest rozwojowy, realny. Proszę o przyjęcie go - zwrócił się Marek Rożek, borecki burmistrz do gminnych radnych. Było to na sesji, która odbyła się 14 grudnia. Samorządowcy nie mieli wątpliwości i bez dyskusji zaakceptowali plan finansowy gminy na przyszły rok.

O planach budżetowych oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2017-2023 boreccy samorządowcy dyskutowali podczas wspólnego posiedzenia komisji rady miejskiej, 1 grudnia. Skarbnik gminy Mirosława Kozłowska przedstawiła szczegóły, dotyczące tych dokumentów. Omówiła szczegółowo wydatki i dochody gminy Borek. Przedstawiła też zadania inwestycyjne, jakie miałyby być zrealizowane w najbliższych latach. Skarbnik zwróciła uwagę, że zadłużenie gminy na początek stycznia 2017 r. będzie wynosiło 12 125 000 zł - 33,86%. Gmina planuje też zaciągnąć jedyne zobowiązanie w wysokości 1 330 000 zł, a okres spłaty zaplanowany został na lata 2019 - 2020.

W inwestycyjnych wydatkach, które samorząd borecki będzie realizował na 2017 r. znalazły się zadania wieloletnie, które będą kontynuowane. Są też inwestycje, związane z realizacją w ramach funduszu sołeckiego oraz nowe przedsięwzięcia. - Budżet gminy będzie się w ciągu roku zmieniał. Będą dochodziły inne zadania do realizacji, bo jest to tylko projekt. Te zaplanowane inwestycje są znane, ale na razie ich przedstawiać nie będziemy. Postaramy się pozyskać środki zewnętrzne, mamy już pewne plany - mówił burmistrz Marek Rożek.

Jakie inwestycje będzie realizowała gmina Borek w 2017 r.?
Czytaj w bieżącym numerze Życia Gostynia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE