Reklama

Jedyna ministerialna nagroda trafiła do małej szkoły

Opublikowano:
Autor:

Jedyna ministerialna nagroda trafiła do małej szkoły - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg i kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska co roku wręczają wielkopolskim nauczycielom nagrody Ministra Edukacji Narodowej i nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Tegoroczna uroczystość odbyła się 18 października, na zamku w Rydzynie.

W 2018 r. nagrodę ministerialną otrzymało 23 nauczycieli z wielkopolskich szkół i placówek. Wśród nich znalazła się Dorota Warczak ze Szkoły Podstawowej w Zimnowodzie. To dla niej szczególne wyróżnienie tym bardziej, że została doceniona w tym roku jako jedyna z rejonu byłego województwa leszczyńskiego. Wniosek o przyznanie złożyła dyrektor szkoły w Zimnowodzie, po zaopiniowaniu przez radę pedagogiczną.

Nauczycielka wychowania fizycznego, która pracuje w placówce od 30 lat (w sumie w zawodzie 36 lat) spełnia wszelkie kryteria w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, a także pozalekcyjnej. Opisano wszystkie działania, które podejmuje Dorota Warczak także z własnej inicjatywy. Było tego sporo. Lubiana w Zimnowodzie nauczycielka w-f ma bardzo dobry kontakt z uczniami. Od lat jest opiekunką samorządu szkolnego - zawsze młodzież ją wybiera do współpracy w tym zakresie. Dzięki temu w szkole sporo się dzieje. Podopieczni Doroty Warczak osiągają sukcesy w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Laureatka ministerialnej nagrody nie ukrywa, że bardzo się cieszy, czuje się wyjątkowo doceniona, gdyż pierwszy raz została wytypowana i od razu po złożeniu wniosku MEN przyznał jej nagrodę.

- Najbardziej lubię pracę z dziećmi. Lubię wyzwania, chętnie pracuję z uczniami z trudnych rodzin. A mamy ich wielu. Zauważyłam, że wielu byłych uczniów, pod wpływem moich rad, uwag, ma osiągniecia w sporcie. Skończyli AWF, są nauczycielami, trenerami. Z tego mam największą satysfakcję - przyznaje Dorota Warczak. - Mam wielu uczniów, których spotykam po latach i dowiaduję się, że dzięki mojej pomocy wyszli „na prostą”, dziękują za porady. Dla mnie ważne jest, kiedy dziecko skończy szkołę i stanie stało się samodzielnym, niezależnym człowiekiem.

 

Z kolei wielkopolski kurator oświaty w roku 2018 przyznał 90 nagród nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Wśród nich znaleźli się dwaj pedagodzy z powiatu gostyńskiego: Alicja Grobelna ze Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach oraz Mariusz Duda pracujący w Szkole Podstawowej w Krobi (na zdjęciu wyżej). Podczas gali w Rydzynie zaproszeni nauczyciele wysłuchali wykładu dr hab. Rafał Reczek – dyrektora oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu „Ojcowie Niepodległości”. Zapoznali się również z interesującą historią zamku rydzyńskiego, zaprezentowaną przez dyrektora zamku Zbigniewa Szukalskiego. Na zakończenie razem z Kapelą Zamku Rydzyńskiego i solistą – Sławomirem Krammem zaśpiewali patriotyczne pieśni i wysłuchali koncertu. Dodatkową atrakcją było otwarcie wystawy „Polskie Eton – szkoła charakterów” oraz zwiedzanie niektórych zamkowych komnat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE