Reklama

IX Świętogórskie Zaduszki Jazzowe już w ten piątek

Opublikowano:
Autor:

IX Świętogórskie Zaduszki Jazzowe już w ten piątek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera zaprasza na IX edycję Świętogórskich Zaduszek Jazzowych, które odbędą się w piątek, 2 listopada w Bazylice Świętogórskiej. Początek koncertu o godz. 20.30. Wstęp wolny.

Wystąpią: Agnieszka Wilczyńska - laureatka nagrody FRYDERYK 2016 – Fonograficzny Debiut Roku za płytę „Tutaj mieszkam” – zawierającą piosenki z premierowymi tekstami Wojciecha Młynarskiego. Współpracuje z czołówką muzyków polskiej sceny jazzowej oraz z wieloma renomowanymi orkiestrami i zespołami. Od 2004 roku tworzy razem z Trio Andrzeja Jagodzińskiego. Artystka fascynuje nie tylko głębią i ciepłem swojego głosu, ale także niezwykłą wrażliwością. Jej koncertom towarzyszy niepowtarzalny klimat. Uwodzi emocjami i sceniczną osobowością, a każde wydarzenie z jej udziałem to absolutna uczta muzyczna.

„Tutaj mieszkam” to płyta, w której stworzeniu udział brali najbardziej znani w naszym kraju twórcy i muzycy. Cały krążek utrzymany jest w klimacie jazzowym, a teksty, które napisał mistrz Wojciech Młynarski powstały specjalnie dla Agnieszki Wilczyńskiej. Kompozycje utworów powierzono utytułowanym artystom: Włodzimierzowi Nahornemu, Andrzejowi Jagodzińskiemu, Jerzemu „Dudusiowi” Matuszkiewiczowi, a także Włodzimierzowi Korczowi, aranżacje natomiast Andrzejowi Jagodzińskiemu i Michałowi Tokajowi. Każdy z wyżej wymienionych twórców to nie tylko historia polskiego jazzu, ale także historia polskiej muzyki rozrywkowej i filmowej.

Andrzej Jagodziński to jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych w świecie polskich pianistów jazzowych, kompozytor, aranżer i pedagog. Grał i gra z elitą polskiego jazzu: String Connection, Kwartet Janusza Muniaka, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany, formacje Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. W roku 1993 założył trio firmowane jego nazwiskiem, które zasłynęło dzięki aranżacjom utworów Fryderyka Chopina, koncertując niemal na wszystkich kontynentach. Artysta wydał dotychczas ponad 40 płyt.

Adam Cegielski to wybitny kontrabasista, ceniony muzyk sesyjny. W swej dotychczasowej karierze współpracował m.in. z Ewą Bem, Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Henrykiem Miśkiewiczem. Od roku 1993 gra w Andrzej Jagodziński Trio.

Czesław „Mały” Bartkowski – perkusista, legenda polskiej muzyki jazzowej, od 1992 roku także pedagog i wykładowca akademicki. W roku 1963 nawiązał współpracę ze Zbigniewem Namysłowskim i został muzykiem jego kwartetu. Grał m.in. z Niemen Enigmatic, a także z grupą Michała Urbaniaka. Występował w kraju i za granicą na największych festiwalach jazzowych. Od roku 1993 gra w Andrzej Jagodziński Trio.

Organizatorzy IX Świętógórskich Zaduszek Jazzowych zapraszają na jazzowe spotkanie z Wojciechem Młynarskim.

Patronat nad imprezą objęło "Życie Gostynia" i portal gostynska.pl.

Mecenat: SANTANDER Bank Polska S.A., Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE