Reklama

Imprezy w Gostyniu i okolicy. Co się będzie działo w ten przedłużony weekend?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Imprezy w Gostyniu i okolicy. Co się będzie działo w ten przedłużony weekend? - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W ciągu najbliższych dni dominować będą imprezy, na których mieszkańcy będą świętować obchody odzyskania przez Polskę niepodległości i zajadać się pysznymi rogalami marcińskimi.

Reklama

W każdej gminie zaplanowano obchody Święta Niepodległości - muzyczne, patriotyczne i ... sportowo. Niektóre gminy odzyskanie przez Polske niepodległości zaczynają świętować już 10 listopada.

Na rogale mieszkańców do restauracji "Pogorzelanka" zaprasza burmistrz gminy Pogorzela. Nie zabraknie sportoweuch akcentów. Tradycyjnie Masowy Bieg Gostyński odbędzie się 11 listopada w Gostyniu (przygotowano 400 medali). Pępowo debiutuje w tego rodzaju imprezie - tam 11 listopada Bieg Niepodległości dla dorosłych i dzieci. Na jedną i drugą imprezę można się zapisywać nawet przed startem.

Kino Pod Kopułą w Gostyniu  - BIEŻĄCY REPERTUAR

Kino Szarotka w Krobi  - BIEŻĄCY REPERTUAR 

Gostyńska Biblioteka Publiczna  -   AKTUALNOŚCI

OSiR w Gostyniu - WYDARZENIA

gmina Gostyń

 

10 listopada

Cześć Polskiej Ziemi, cześć! - koncert

„Cześć Polskiej Ziemi, cześć!” – takim tytułem opatrzono koncert pieśni patriotycznych, który odbędzie się w środę 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Początek zaplanowano na godzinę 18.00.
Najpierw zaplanowano przedstawienie słowno-muzyczne, występ chóru, a nastepnie koncert utworów instrumentalnych i wokalnych wykonywanych przez solistów, zaś w drugiej części nauczyciele i uczniowie PSM zachęcą wszystkich przybyłych na koncert do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

11 listopada

Dzień Niepodległości w Gostyniu

W czwartek, 11 listopada przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na wzrost zakażeń koronawirusem w naszym regionie, w tym roku gostyńskie obchody ograniczone zostaną do mszy świętej i symbolicznej ceremonii. O godzinie 11.00 w kościele farnym pw. św. Małgorzaty odprawiona zostanie msza w intencji Ojczyzny. Następnie pod Pomnikiem Serca Jezusowego na Rynku w Goistyniu zostaną złożone wieńce i wiązanki kwiatów.

11 listopada

Masowy Bieg Gostyński

W czwartek 11 listopada z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się „XVII Masowy Bieg Gostyński - Gostyński Bieg Niepodległości”. W związku z tym przy krytej pływalni będą występowały utrudnienia w ruchu. Parking przy basenie będzie nieczynny w godzinach 12.30-16.00. Samochody będzie można zaparkować na parkingu przy ul. Sportowej (przy gostyńskim stadionie). W godzinach 12.30-15.30 zamknięta zostanie ulica Starogostyńska na odcinku: od skrzyżowania ulic Starogostyńskiej i Leśnej w stronę Starego Gostynia do skrzyżowania z drogą w stronę Goli - TUTAJ SZCZEGÓŁY

14 listopada

Siemowo dla Dawida

Świetlica wiejska w Siemowie i teren dookoła w niedzielę 14 listopada staną się placem zabaw i festynu. KGW oraz rada sołecka organizują charytatywną imprezę dla nastoletniego Dawida, chorego na nowotwór. Będzie mnóstwo atrakcji: grochówka z wojskowego kotła, smaczne regionalne przekąski, popcorn i wata cukrowa dla dzieci. Poza tym będzie można zrobić sobie slefie z Kongą Kozak, seniorką reprezentacji Polski w piłce nożnej. Coś extra dla fanów żużla - Dominik Kubera - drużynowy Mistrz Polski opowie, jak sięga się po złoto. Pokaz treningu bokserskiego zaprezentują Sporty Walki Gostyń. Początek godz. 14.00 - TUTAJ SZCZEGÓŁY

 

gmina Borek Wielkopolski

 

11 listopada

Święto Niepodległości - obchody

Obchody tegorocznego Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 10.30 uroczystą mszą św. z udziałem Koła Śpiewaczego Jutrzenka. O godz. 11.30 zaplanowano uroczystoći na boreckim rynku - Apel Pamięci i złożenie wiązanek kwiatów przed tablicami pamiątkowymi. O godz.11.50 okolicznościowe wystąpienie burmistrza, o godz. 12.00 wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do Hymnu". O godz. 12.30 w MGOK w Borku Wlkp.  Akademia pt. "Jest taki kraj" z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowana przez uczniów i nauczycieli ZSP w Borku Wlkp.

 

gmina Piaski

11 listopada

Koncert

W sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach  o godz. 17.00 odbędzie się koncert zespołu Trio Taklamakan

 

gmina Krobia

 

do 18 listopada

VII Krobskie Dni Seniora

Gmina Krobia oraz Gminna Rada Seniorów zapraszają na VII Krobskie Dni Seniora. W programie: 30 X - Tangonalia w Krobi (Centrum Biblioteczno-Kulturalne KROB_KULT), godz. 15.00 - warsztaty tanga, godz. 17.00 - koncert Trio Taklamakan (bezpłatne wejściówki w GCKiR), 4 XI, godz. 16.00 - warsztaty tworzenia makramy (Gościniec Biskupiański w Domachowie) - zapisy w MGOPS w Krobi, 8 XI, godz. 10.30 - Dzień z poezją (Centrum Biblioteczno-Kulturalne KROB_KULT), 9 XI, godz. 16.00 - warsztaty kulinarne (Krobskie Centrum Usług Społecznych), 14 XI, godz. 17.00 - koncert Sławomira Olgierda Kramma (Centrum Biblioteczno-Kulturalne KROB_KULT), 15 XI, godz. 10.30 - wspólne czytanie: seniorzy dla ŚDS (Krobskie Centrum Usług Społecznych), 16 XI, godz. 17.00 - wieczór brydżowy (Centrum Biblioteczno-Kulturalne KROB_KULT), 18 XI, godz. 17.00 - Krobska Gala Humoru (kino „Szarotka”)

 

11 listopada

Gra Miejska. „W poszukiwaniu KrobEkola”

Już po raz IX Gmina Krobia oraz Stowarzyszenie „Ziemia Krobska” zapraszają do udziału w Krobskiej Grze Miejskiej, która tradycyjnie już odbędzie się 11 listopada. W tym roku celem gry będzie nie tylko spędzenie w atrakcyjny sposób Narodowego Święta Niepodległości, ale również zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej uczestników zabawy, w tym propagowanie: idei proekologicznego stylu życia, zasad prawidłowej segregacji odpadów, a także wtórnego wykorzystania odpadów. Do udziału w grze zapraszamy 3-osobowe zespoły przyjaciół, uczniów, członków rodzin czy też współpracowników. Na trzy najlepsze zespoły czekają jak zawsze nagrody zaś dla wszystkich uczestników zabawy przewidziano upominki. Zapisy przyjmowane są do 4 listopada na adres: [email protected] Więcej informacji na profilu Fb: IX Krobska Gra Miejska.

11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości w Krobi

Gmina Krobia zaprasza na obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Program: godz. 10.00 - msza św. w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Mikołaja w Krobi, godz. 11.00 - przemarsz na cmentarz parafialny (złożenie wieńców i kwiatów) pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, godz. 11.00 - turniej „Biało-czerwonych” w hali widowiskowo-sportowej w Krobi, ul. Ogród Ludowy, godz. 11.30 - IX Krobska Gra Miejska „W poszukowaniu Krobekola”.

 

gmina Pępowo

10 listopada 

Skoraszewice. Promocja książki

W przeddzień uroczystości niepodległościowych w Skoraszewicach uroczysty apel. O godz. 17.00 msza sw. w kościele parafialnym w Skoraszewicach. O godz. 17.30 manifestacja pod pomnikiem. W sali wiejskiej o godz. 18.00 promocja książki Gabriela Roszaka pt. ,,Skoraszewice. Na przestrzeni wieków”. Koszt jednego egzemplarza 30 zł.

11 listopada

Bieg Niepodległości w Pępowie

Gmina Pępowo uroczyście uczci odzyskanie przez Polskę niepodległości. Po raz pierwszy w tej gminie odbędzie się BIEG NIEPODLEGŁOŚCI. Start dzieci od godz. 11:00 (dystans od 200 do 1200 m).
Bieg główny na trasie 5 km i 11 km wystartuje o godz. 13:00. Można się zapisywać: http://bieg.goksial.pl

11 listopada

Pępowo operetkowo

Uroczystości obchodzone z okazji Dnia Niepodległości rozpoczną się o godz. 18.00 mszą św. w kościele parafialnym w Pępowie. O godz. 18.30 zaplanowano manifestację pod pomnikiem. Z kolei o 19.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury koncert operetkowy - wstęp bezpłatny.

gmina Pogorzela

 

11 listopada

Rogale od burmistrza

Gmina Pogorzela w tym roku zamierza uczcić Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 10.00 uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny (kościół rzymskokatolicki pw. św. Michała Archanioła), godz. 10.45 Program artystyczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli z ZSOiZ w Pogorzeli, o godz. 11.00 nastąpi złożenie wieńców i kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich (rynek).  Program patriotyczny przygotowany przez zespoły działające przy MGOK w Pogorzeli (sala widowiskowa) zaplanowano na godz. 11.30. Na zakończenie obchodów burmistrz Pogorzeli zaprasza na rogale świętomarcińskie do Restauracji Pogorzelanka. Będą też podawane ciepłe napoje. 

gmina Poniec

11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości

Gmina Poniec zaprasza na obchody święta narodowego 11 listopada, które rozpoczną się o godz. 10.15 mszą św. za ojczyznę w kościele pw. Chrystusa Króla w Poniecu. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy