Reklama

Ich „Działania Godne Uwagi” zostały zauważone

Opublikowano: wt, 26 lis 2019 14:30
Autor:

Ich „Działania Godne Uwagi” zostały zauważone - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Rekordowe 127 projektów z terenu całej Wielkopolski wpłynęło na konkurs „Działania Godne Uwagi” organizowany przez Stowarzyszenie Centrum PISOP z Leszna. Gala wręczenia nagród dla najciekawszych przedsięwzięć zrealizowanych w 2019 r. przez organizacje pozarządowe odbyła się 20 listopada w Urzędzie Miasta Poznania.

Wśród z laureatów z subregionu leszczyńskiego (37 zgłoszonych działań) znalazło się Stowarzyszenie „Ja-Ty-My” z projektem „Ogród rekreacyjno – sensoryczny w Chumiętkach”, a wyróżnienie otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Smogorzewie za „Smogorzewski sikozlot”.

–  Nagrodzony projekt był realizowany w ramach konkursu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, skąd otrzymał grant w wysokości 6000 zł między innymi na budowę ścieżki sensorycznej, bulodromu, ogródka ziołowo-warzywnego oraz przeprowadzenie turniejów w bule i zajęć z agroterapii – tłumaczy Agnieszka Jackowiak ze Stowarzyszenie „Ja-Ty-My”.

Z kolei „Sikozlot” sprowadził do Smogorzewa sikawki z terenu całego powiatu gostyńskiego i nie tylko. Zakres inicjatyw był bardzo szeroki – musiały się one wpisywać w jedną z kategorii: „Społeczeństwo”, „Kultura”, „Sport”, „Edukacja-Rozwój-Przedsiębiorczość” oraz „Zdrowie i Ekologia”.

– Kapituła nie miała tu łatwego zadania. Wszystkie zgłoszone inicjatywy zaskakiwały pomysłowością i doskonale odpowiadały na potrzeby mieszkańców – mówi Justyna Schaefer-Kurkowiak ze Stowarzyszenia Centrum PISOP, współorganizatorka konkursu.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz statuetki. Dodatkowo każdy zgłoszony projekt będzie opisany w publikacji „Działania Godne Uwagi” dystrybuowanej wśród jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji samorządowych. Stowarzyszenie „Ja-Ty-My” otrzymało także bon w wysokości 250 zł na realizację usługi poligraficznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE