Reklama

Hymn i flaga - dołączyli do ogólnopolskiej akcji

Opublikowano: pt, 8 lis 2019 15:10
Autor:

Hymn i flaga - dołączyli do ogólnopolskiej akcji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” zabrzmiały dziś na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu. Ta placówka znalazła się w grupie ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i innych instytucji oświatowych, które zgłosiły się do udziału w tegorocznej akcji „Szkoła do hymnu”, ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Polegała ona na tym, że uczniowie i nauczyciele w piątek 8 listopada, wspólnie, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali hymn narodowy.

Akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy przygotowanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 mln uczniów i nauczycieli z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą. W tym roku na apel odpowiedziały prawie 4 miliony uczniów i prawie 400 tys. nauczycieli z całej Polski.

W gostyńskiej „trójce” w piątek jedni uczniowie ubrani byli na biało, inni na czerwono. Około godz. 11.00 odbył się capstrzyk, na którym przypomniano historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Nawiązano też do postaci Józefa Piłsudskiego i przybliżono, w jakich okolicznościach powstał „Mazurek Dąbrowskiego”. Później zabrzmiały 4 zwrotki hymnu państwowego w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Treść utworu była przypominana na przerwach przed akcją. 

Po odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" dzieci ubrane w stroje w barwach narodowych, ustawiły się do zdjęcia tak, aby powstała flaga Polski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE