Reklama

Hulali na Balu Niepodległości

Opublikowano:
Autor:

Hulali na Balu Niepodległości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Dzieci z gminy Gostyń i okolic zatańczyły i zaśpiewały dla niepodległej Polski. Dziś po południu w sali GOK Hutnik odbył się Bal Niepodległości, przygotowany przez dzieci i wolontariuszy ze świetlicy „Promyki Dobra”, prowadzonej przez Siostry Służebniczki.

Zabawa rozpoczęła się uroczystym polonezem, do którego odważnie i z dumą stanęli mali uczestnicy balu. Później dzieci wykonywały też tańce, charakterystyczne dla innych krajów czy kontynentów. Były więc tańce afrykańskie, irlandzkie.

Podczas balu z jak najlepszej strony pokazały się gostyńskie mażoretki. W holu ośrodka kultury przygotowano ministrefę militarną: członkowie grupy militarnej prezentowali żołnierskie mundury, broń i inne wojenne akcesoria. 

W II części balu na scenie zaprezentowano żołnierskie piosenki. W ten sposób dzieci i dorośli wykonawcy chcieli podziękować starszym pokoleniom za to, że mogą dorastać i żyć w wolnej, niepodległej Polsce.

- Ojczyzna to zwykły dzień roboczy i święta dzień wesoły, Ojczyzna to czas dawny, Ojczyzna to czas bliski, to miły dom rodzinny i matki oczy jasne. Ojczyzna to jest nowa znajoma od kołyski, ojczyzna to my sami, to serca nasze własne - w ten sposób prowadzący imprezę zapowiedział "patriotyczne śpiewanie". 

Do spiewania patriotycznych pieśni stanęły grupy przedszkolne, dzieci z ochronki oraz całe rodziny. Każda placówka czy rodzinka za wystąpienie otrzymała dyplom i upominek.

Imprezę zorganizowano przy współpracy gostyńskim ośrodkiem kultury i przy dofinansowaniu starostwa powiatowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE