Reklama

Hubert najlepszym czeladnikiem w Wielkopolsce

Opublikowano: czw, 12 gru 2019 17:02
Autor:

Hubert najlepszym czeladnikiem w Wielkopolsce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

- Nie wierzyłem, że może mnie spotkać tak wielkie osiągnięcie – mówi Hubert Lewandowski z Magdalenek (gm. Pępowo). 20-latek został Najlepszym Czeladnikiem roku 2018 w województwie wielkopolskim. Nagrodę odebrał na uroczystej gali w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, 4 grudnia.

 

Konkurs „Najlepszy Mistrz i Czeladnik Roku 2018” jest pierwszą edycją konkursu, którego organizatorem jest Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile. Chodzi o promocję szkolnictwa zawodowego, zawodów rzemieślniczych oraz osób, które w roku poprzedzający rok przeprowadzenia konkursu zdały egzamin mistrzowski lub czeladniczy. Nagrodzonych zostało łącznie 36 osób, z tego 28 czeladników i 8 mistrzów. Tytuł Najlepszego Czeladnika 2018 roku otrzymał Hubert Lewandowski- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

20-latek z Magdalenek to absolwent krobskiego ZSOiZ. Wiedzę praktyczną zdobywał pod okiem swojego taty Ireneusza. Od zawsze wiedział, że będzie chciał kształcić się w tym kierunku.

- W zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie idzie szeroki zakres prac, gdzie monotonia i znudzenie nie będzie doskwierać – zapewnia.

W szkole radził sobie bez problemu. Przyznaje, że teorię i praktykę traktował „po równo”.

- Starałem się pogodzić oba te elementy tak, żeby nauczyciel czy mistrz byli zadowoleni, a najbardziej żeby moje rezultaty satysfakcjonowały mnie samego. Nie ukrywam, że dużo od siebie wymagam – mówi Hubert Lewandowski.

Hubert prowadzi już swoją firmę. Uważa, że jeżeli ktoś kocha swoją pracę, to ona wcale nie musi być ciężka. Doceniono go dzięki chęciom i zapałowi.

- My nie mieliśmy na to wpływu, no chyba że chodzi o wychowanie. Majsterkować zaczął już w szkole podstawowej, zawsze mi pomagał, potem uczył się w moim zakładzie. Zasłużył sobie na ten tytuł – mówi Ireneusz Lewandowski, tata.

Wyróżnienia z naszego subregionu w kategorii Najlepszy Czeladnik roku 2018 otrzymali:

Paweł Matyaszczyk - mechanik pojazdów samochodowych z Górki Duchownej (gmina Lipno),

Paweł Pazoła - elektryk z Posadowa (gmina Krobia),

Jakub Stróżyński - monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie z Jutrosina,

Jan Zaremba - lakiernik z Dusiny (gmina Gostyń)

Więcej we wtorkowym, świątecznym wydaniu Życia Gostynia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE