Reklama

Honorowe „Mikołaje” przygotowały blisko 40 paczek

Opublikowano: wt, 31 gru 2019 14:42
Autor:

Honorowe „Mikołaje” przygotowały blisko 40 paczek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

„Mikołaje” w Borku przygotowały w tym roku 38 paczek świątecznych dla dzieci z rodzin najuboższych i seniorów oraz osób niepełnosprawnych z boreckiej gminy. To efekt akcji, realizowanej przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, przy współpracy z M-GOPS w Borku Wlkp. Posypały się też tytuły „Mikołaja 2019”.

Dzieci i młodzież szkolna w wyniku zbiórki przygotowały wielkie paczki z łakociami, książkami, grami, puzzlami, zabawkami i przyborami szkolnymi. Były w nich też artykuły żywnościowe i środki chemiczne. Rzeczy zostały zapakowane w kartony i kolorowo przyozdobione. Paczki przekazano do MGOPS w Borku. Wlkp., a pracownicy tej instytucji zadbali o to, by trafiły one do swoich adresatów jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Kolejne paczki przygotowali i rozwieźli potrzebującym wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” i PCPR w Gostyniu.

Organizatorzy akcji nadali honorowe tytuły „MIKOŁAJA 2019” Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Borku Wlkp., Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Zimnowodzie, Szkole Branżowej w Borku Wlkp. oraz kilku indywidualnym darczyńcom, którzy pragnęli zachować anonimowość.

Rozwijająca się akcja przerosła oczekiwania pomysłodawców, co przyznaje Mirosław Sobkowiak, dyrektor PCPR w Gostyniu.

- W imieniu obdarowanych dzieci i rodzin serdecznie dziękuję. To dzięki ludziom o wielkich sercach przez cztery tygodnie, udało się zgromadzić wiele bardzo potrzebnych prezentów. Dziękuję też wszystkim darczyńcom i wszystkim, którzy pomagali przy naszej powiatowej akcji charytatywnej „MIKOŁAJE 2019” - zrobiliśmy wspólnie sporo dobrej roboty. To jest konkretna pomoc i radość dla potrzebujących rodzin - podkreśla.

W ramach autorskiego projektu „MIKOŁAJE 2019” wolontariusze z całego powiatu gostyńskiego przygotowali w sumie 403 duże paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych z powiatu gostyńskiego. W realizację projektu, prowadzonego już dwunasty rok z rzędu przez PCPR i Stowarzyszenie „DZIECKO”, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz ośrodki pomocy społecznej. Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci lub seniorów i przygotowali dla nich paczki lub fundowali prezenty od obuwia, art. spożywczych, środków czystości, artykułów i przyborów szkolnych, gier edukacyjnych, książek, koców po mnóstwo słodyczy i maskotek oraz wielu innych ważnych dla rzeczy, które trafiły do świątecznych paczek.

Akcja jest anonimowa, dziecko nie poznaje danych swego darczyńcy, a osoba przygotowująca paczkę – nazwiska dziecka. Listy i paczki opatrzone są kodem i określeniem płci oraz wieku dziecka lub osoby starszej. Darczyńca, który decyduje się wziąć udział w akcji i przygotować dla kogoś paczkę, ma okazję wcielić się w dobrego ducha. To sam darczyńca też decyduje o tym, co może sprawić radość dziecku.

– W powiecie gostyńskim uszczęśliwianie dzieci i osób będących w potrzebie jest możliwe dzięki wspaniałym mieszkańcom. Okazuje się, że wystarczyło ogłosić, że pomaganie może być twórcze, radosne i może przynosić radość i satysfakcję także samym pomagającym, a ludzie zarażeni optymizmem poświęcili swój czas oraz podeszli do akcji z pasją, i efekt jest piękny i prawdziwie świąteczny – dodaje prezes Stowarzyszenia „DZIECKO”.

We wszystkich dwunastu edycjach projektu przekazano już ponad cztery i pół tysiąca paczek świątecznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE