Prace przygotowywane podczas warsztatów Pracowni Literackiej pod okiem Ilony Mikołajczak umieszczono w antologii pt. „Rubieże rzeczywistości”. Książka jest dostępna w gostyńskiej bibliotece miejskiej, w administracji na piętrze. Kosztuje 40 zł.
Dzieło zostało wydane przez polskie wydawnictwo literackie „Bibliotekarium”, powstałe w 2018 r. jako imprint firmy Nevicom. Właścicielem oficyny wydawniczej jest Waldemar Mulhstein, a redaktorem naczelnym – Marek Żelkowski. Na zbiór składa się trzydziestu trzech autorów, czterdzieści dziewięć opowiadań, trzy tematy wiodące: „Poszukiwacz snów” (opowiadania), „Nowy, wspaniały człowiek” (shorty), „Zegarmistrz świata” (shorty). Jest też słowo wstępne Wiktora Żwikiewicza i Marka Żelkowskiego.
Pisarze - amatorzy z ziemi gostyńskiej: Weronika Andrzejewska, Gabriela Sowińska i Justyn Julian Talaga mają już na swoim koncie opowiadania, zamieszczone w wydanej wcześniej - również w ramach działania Pracowni Literackiej - antologii pt. „Siedem piór”.
Kompleksowe zajęcia literackie, jakie są organizowane od 2017 r. w gostyńskiej bibliotece, odbywają się co miesiąc. Pracownia pomaga początkującym pisarzom w doskonaleniu ich warsztatu. Na spotkaniach uczestnicy poszerzają wiedzę o wątki historycznoliterackie i przedmiotowe. Początkujący pisarze poznają też najpopularniejsze metody i strategie tworzenia tekstu oraz otrzymują narzędzia umożliwiające jego doskonalenie. Poza tym zgłębiają tajniki edytorstwa polskiego. Opowiadania umieszczone w dwóch antologiach są dowodem, że adepci pracowni osiągają liczne sukcesy i wspaniale się rozwijają.
Weronika Andrzejewska jest pracującą mamą sześcioletniej Julki. Od zawsze lubiła pisać, niektóre historie muszą zostać opowiedziane, inaczej nie dają jej spokoju. Kocha fantastykę. Im bardziej świat przedstawiony odbiega od rzeczywistości, tym lepiej. Najchętniej odpoczywa w świecie, w którym drzewa latają, a roboty mają dylematy moralne. Wolny czas spędza z córką, grając w gry planszowe.
Gabriela Sowińska - urodziła się w Gostyniu. Uczennica techniku żywieniowego i usług gastronomicznych. Często buja w obłokach, ale dzięki temu ma głowę pełną pomysłów. Uwielbia podróże, ponieważ wtedy czuje się naprawdę wolna. Gdy człowiek nie jest spętany więzami niewoli, myśli jaśniej. Pisanie rozpoczęła od wierszy, które były dla niej ratunkiem wobec wyzwań dnia codziennego. Opowiadania zaczęła tworzyć dopiero dzięki zajęciom pracowni literackiej, na których nauczyła się mówić o swoich pomysłach i przestała bać się marzyć.
Justyn Talaga urodził się w 1993 r. i póki co napisał kilka opowiadań, a w powstałym zbiorze zostało wydrukowane jedno z nich. On również jest poetą. Jego poezji, które sam czyta przed kamerą, można posłuchać na YouTube, wpisując w wyszukiwarkę - PoezjaPoRobocie, bądź przeczytać na stronie http://www.poezjaporobocie.blogspot.com. Autor interesuje się rozwojem świadomości, duchowością, ezoteryką, zdrowym stylem życia, medytacją, boksem… Chodzi na siłownię. Lubi czytać literaturę egzystencjalną, fantasy i kryminał. Nie pogardzi tez dobrym serialem, czy filmem. Ma dobrą rękę do roślin i kocha spędzać czas na łonie natury. Aktualnie pracuje jako arborysta.
Opowiadania młodych twórców dostępne są w bibliotece miejskiej w Gostyniu, w antologii pt. „Rubieże rzeczywistości”. Książkę można dostać w administracji na piętrze, cena egzemplarza - 40 zł.
źródło: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.