Reklama

Gostyńska Filmoteka - kino otwiera się na studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. I nie tylko!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Gostyńska Filmoteka - kino otwiera się na studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. I nie tylko! - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Gostyńska Filmoteka - to nowy cykl seansów filmowych, jaki co kwartał będzie można oglądać w gostyńskim Kinie Pod Kopułą. Dedykowany jest głównie studentom Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale seanse może oglądać każdy. Pierwsze spotkanie wyjątkowo w GOK "Hutnik".

W czwartkowe popołudnie w GOK „Hutnik” odbędzie się inauguracja nowego cyklu, czyli Gostyńskiej Filmoteki. To propozycja kulturalna Muzeum w Gostyniu, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, a także GOK „Hutnik”, dedykowana głównie studentom Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Jednakże formuła cyklu jest otwarta. Na seanse jest wstęp wolny i może w nich brać udział każdy! - zachęca Robert Czub, dyrektor gostyńskiego muzeum.

29 grudnia 2022 r., o godz. 17.00 zostaną wyemitowane pierwsze seanse filmowe Gostyńskiej Filmoteki. 

W inaugurującej odsłonie Gostyńskiej Filmoteki obejrzeć będzie można film pt. „Dubler” w reżyserii Dagmary Spolniak. To opowieść inspirowana powieścią Waldemara Łysiaka „Szachista”. W tle przedstawiony jest Gostyń i bonapartystyczna intryga. Produkcja emitowana była w TVP, a powstała przy udziale finansowym Gminy Gostyń.

Uzupełnieniem seansu będą dwa filmy reżyserowane przez Adriana Przewoźnego:

„Brak TOI- TOIa? Mamy czarnego orła!” oraz „W cieniu Napoleona”. To żartobliwe opowieści, w których na historię Gostynia w XIX wieku patrzy się z przymrużeniem oka.

Całość rozpocznie krótkie wprowadzenie, które wygłosi Adam Kajczyk -  gostyński miłośnik twórczości Waldemara Łysiaka i znawca epoki napoleońskiej. Do tych krótkich, wstępnych prezentacji pomysłodawcy radzą się przyzwyczaić. Jak mówią, zawsze ktoś będzie miał coś do powiedzenia.

Spotkania w ramach cyklu Gostyńska Filmoteka będą organizowane raz na kwartał. Organizatorzy zakładają wyświetlanie filmów z motywem gostyńskim, a przede wszystkim licznych produkcji dokumentalnych, promocyjnych, niezależnych i reportaży, które powstały na niwie lokalnej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

UWAGA! Inauguracyjne spotkanie na pierwszych seansach 29 grudnia wyjątkowo w GOK Hutnik!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy