W czwartkowe popołudnie w GOK „Hutnik” odbędzie się inauguracja nowego cyklu, czyli Gostyńskiej Filmoteki. To propozycja kulturalna Muzeum w Gostyniu, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, a także GOK „Hutnik”, dedykowana głównie studentom Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
- Jednakże formuła cyklu jest otwarta. Na seanse jest wstęp wolny i może w nich brać udział każdy! - zachęca Robert Czub, dyrektor gostyńskiego muzeum.
29 grudnia 2022 r., o godz. 17.00 zostaną wyemitowane pierwsze seanse filmowe Gostyńskiej Filmoteki.
W inaugurującej odsłonie Gostyńskiej Filmoteki obejrzeć będzie można film pt. „Dubler” w reżyserii Dagmary Spolniak. To opowieść inspirowana powieścią Waldemara Łysiaka „Szachista”. W tle przedstawiony jest Gostyń i bonapartystyczna intryga. Produkcja emitowana była w TVP, a powstała przy udziale finansowym Gminy Gostyń.
Uzupełnieniem seansu będą dwa filmy reżyserowane przez Adriana Przewoźnego:
„Brak TOI- TOIa? Mamy czarnego orła!” oraz „W cieniu Napoleona”. To żartobliwe opowieści, w których na historię Gostynia w XIX wieku patrzy się z przymrużeniem oka.
Całość rozpocznie krótkie wprowadzenie, które wygłosi Adam Kajczyk - gostyński miłośnik twórczości Waldemara Łysiaka i znawca epoki napoleońskiej. Do tych krótkich, wstępnych prezentacji pomysłodawcy radzą się przyzwyczaić. Jak mówią, zawsze ktoś będzie miał coś do powiedzenia.
Spotkania w ramach cyklu Gostyńska Filmoteka będą organizowane raz na kwartał. Organizatorzy zakładają wyświetlanie filmów z motywem gostyńskim, a przede wszystkim licznych produkcji dokumentalnych, promocyjnych, niezależnych i reportaży, które powstały na niwie lokalnej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.
UWAGA! Inauguracyjne spotkanie na pierwszych seansach 29 grudnia wyjątkowo w GOK Hutnik!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.