Reklama

Gostyń kryminałem stoi. Festiwal „Kryminalny Magiel” zbliża się dużymi krokami

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: palkat festiwalu

Gostyń kryminałem stoi. Festiwal „Kryminalny Magiel” zbliża się dużymi krokami - Zdjęcie główne

foto palkat festiwalu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Jedna z największych imprez kryminalnych w Polsce odbywa się właśnie w Gostyniu. Już za 3 dni rozpocznie się Festiwal Kryminału Retro „Kryminalny Magiel”.

Festiwal organizowany jest przez Biblioteką Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” oraz Muzeum w Gostyniu, a pierwsza edycja odbyła się w październiku 2020 roku. Gośćmi były takie znakomitości świata literatury jak Marek Krajewski czy Ryszard Ćwirlej. Wydarzenie zostało objęte patronatem zarówno mediów ogólnopolskich jak i lokalnych oraz branżowych.

W 2022 r. wydarzenie zaplanowano na dwa weekendowe dni - 3 i 4 czerwca. Planowany program będzie obejmował spotkania autorskie m.in. z Tomaszem Duszyńskim, Ryszardem Ćwirlejem, Sławomirem Koprem, Michałem Fajbusiewiczem, Vincent V. Severskim. Na spotkania autorskie przeznaczono sale w GOK Hutnik. Gra terennowa dla dzieci w piątkowy poranek odbędzie się w parku miejskim. Po południu 3 czerwca na rynnku w Gostyniuy otwarcie wystawy Kryminalny Gostyń II. Sobotnie wydarzenia zaplanowano głównie w sali kina "Pod Kopułą" w Gostyniu.

Poza tym odbędą się warsztaty: pisarskie, komiksowe, kryminalistyczne i detektywistyczne (również dla dzieci), dostępny będzie escape room z zagadką kryminalną, a także kryminalne gry narracyjne. Przewidziano też kawalkadę zabytkowych aut oraz minikoncert (patrz plakat). Podczas imprezy zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najlepszy kryminał retro 2021 r. 

Festiwal „Kryminalny magiel” to czas, kiedy odbędzie się tegoroczny finał Gostyńskiej Gry Miejskiej, czyli etap uliczny na literackim szlaku, z hutą szkła w tle TUTAJ.

- Naszym celem jest promocja najciekawszych odmian kryminału – historycznej powieści kryminalnej i kryminału retro. Osadzona w realiach historycznych powieść kryminalna ma długą tradycję, kontynuowaną współcześnie przez grono znamienitych pisarzy. Akcje tych utworów osadzone są w różnych epokach: zarówno w antyku, jak i w czasach międzywojnia czy PRL-u. Dzięki tego typu powieściom czytelnik ma możliwość nie tylko zaznania rozrywki na najwyższym poziomie, ale i pogłębienia swojej wiedzy historycznej: poznania szczegółów z życia danej epoki, postępu wiedzy i techniki - reklamują imprezę organizatorzy.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy