Reklama

Gmina wyróżniona za kreatywność. Bibliobus doceniony

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Z . Pacanowski

Gmina wyróżniona za kreatywność. Bibliobus doceniony - Zdjęcie główne

Gala tegorocznego konkursu odbyła się online | foto fotomontaż Z . Pacanowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Projekt pt. „Gostyński Bibliobus”, zgłoszony przez Gminę Gostyń na tegoroczną edycję konkursu „Innowacyjny Samorząd”, znalazł się w gronie wyróżnionych.

Gmina Gostyń znalazła się wśród wyróżnionych samorządów konkursu „Innowacyjny Samorząd 2021” - kreatywność w czasach pandemii, organizowanego przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. W czwartek 15 kwietnia, podczas uroczystej gali prowadzonej zdalnie, wręczono nagrody wszystkim 17 laureatom i 48 wyróżnionym samorządom.

 

Na tegoroczną edycję konkursu „Innowacyjny Samorząd” gmina Gostyń zgłosiła projekt pt. „Gostyński Bibliobus”.  To pomysł, który został wykreowany i zrealizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu. Kapituła konkursowa przyznała wyróżnienie za uruchomienie pierwszego w Polsce nowoczesnego bibliobusu.

Tegoroczna edycja konkursu była szczególna, ponieważ w całości odbywała się już podczas pandemii koronawirusa Sars-CoV-2. Od kilkunastu miesięcy ciężar walki z Covid-19 spoczywa nie tylko na administracji rządowej – to wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i starostowie rozwiązują na bieżąco codzienne problemy szpitali, szkół i przedsiębiorców, a przede wszystkim mieszkańców zarządzanych przez siebie gmin i powiatów.

 

Dla samorządów to był czas ciężkiej próby. Ale również okazja do wykazania się kreatywnością i wykorzystania dramatycznych okoliczności zewnętrznych do wprowadzenia różnego rodzaju innowacyjnych usprawnień technologicznych, procesowych, społecznych, komunalnych, edukacyjnych, dotyczących instrumentów i usług wsparcia oraz w wielu innych obszarach.

 

W sumie eksperci ocenili blisko 400 projektów przyznając łącznie 17 nagród i 48 wyróżnień w pięciu kategoriach. Do głównych kryteriów oceny należały: nowatorstwo w skali kraju oraz potencjał do zainspirowania innych jednostek samorządu terytorialnego do podejmowania podobnych kreatywnych działań. Zwycięzcami tegorocznej, drugiej edycji zostali: powiat przysuski (w kategorii powiaty), Bieliny (gminy wiejskie), Międzychód (gminy miejsko-wiejskie), Dąbrowa Górnicza (gminy miejskie) i Lublin (duże miasta).

 

Konkurs „Innowacyjny Samorząd” zorganizował serwis samorządowy Polskiej Agencji Prasowej, a współzawodnictwu patronowali: Prezes Rady Ministrów, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, GovTech Polska w partnerstwie z PGNiG S.A.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy