Reklama

Gmina wychodzi z Unii

Opublikowano: czw, 19 gru 2019 13:09
Autor:

Gmina wychodzi z Unii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Około 60 000 zł rocznie wydawał krobski samorząd na swoje członkostwo w Stowarzyszeniu Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości. Gmina wstąpiła do organizacji, które celem jest m.in. wspierania idei samorządu terytorialnego, uczestniczenie w życiu publicznym i społeczno-gospodarczym członków Stowarzyszenia w 2012 r.

Zgodnie z przedstawionymi na ostatniej sesji rady miejskiej informacjami członkostwo w Stowarzyszeniu było okazją m.in. „do wspierania idei przedsiębiorczości i przeciwdziałania bezrobociu na terenie gminy, aktywizacji podmiotów gospodarczych oraz integracji społeczności lokalnej”.

- Nie bez znaczenia były też działania prowadzone przez Stowarzyszenie w obszarze kultury, sportu czy promocji jego członków, z których krobski samorząd miał okazję skorzystać - mówi Adam Sarbinowski z Urzędu Miejskiego w Krobi.

Co w takim razie zdecydowało o wystąpieniu gminy z Unii? Prosty rachunek zysków i strat. Środki wydawane na uczestnictwo w Stowarzyszeniu nie przekładały się na korzyści z niego płynące np. pomimo ofert kierowanych do mieszkańców gminy Krobia, a szczególnie przedsiębiorców - niewielu z nich zdecydowało się w ostatnich latach skorzystać z przedstawianych propozycji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE