Reklama

Gmina sprzedała dużą działkę. Powstanie nowe osiedle?

Opublikowano:
Autor:

Gmina sprzedała dużą działkę. Powstanie nowe osiedle? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Do kiesy gminy Gostyń wpłynie niecałe 2 000 000 zł brutto (netto 1 580 000 zł). A to po tym, jak udało się sprzedać ponadhektarowy grunt przeznaczony pod wielorodzinne budownictwo mieszkaniowe.

- To dobra cena. Sprzedając tego typu grunty, obserwujemy sytuację na rynku. Dzisiaj ceny są wysokie, więc wykorzystaliśmy koniunkturę i w dobrym momencie sprzedaliśmy ten grunt - cieszy się burmistrz Jerzy Kulak.

Do przetargu gmina Gostyń wystawiła działkę o powierzchni 1,3301 ha, w sąsiedztwie ulicy Górnej w Gostyniu. Było trzech zainteresowanych, którzy wpłacili wadium. Podczas otwarcia ofert okazało się, że przetarg wgrała spółka Rawbud z Rawicza, która od lat buduje w Gostyniu mieszkania na Osiedlu Słonecznym.

- Gostyń od wielu lat rozwija się prężnie i pojawiły się sygnały, że gmina powinna uruchomić kolejny grunt którego jest właścicielem. Decyzje zapadły już ponad rok temu, bo tak to wygląda w samorządzie, ze od decyzji do realizacji, niestety, pewien czas musi minąć - wyjaśnia burmistrz Kulak.

Gmina nie zaplanowała pieniędzy uzyskanych z działki w projekcie budżetu, czyli można by je traktować, jako dodatkowy zastrzyk gotówki.

- Podchodzimy do tego z pokorą. Nie wydamy od razu tych pieniędzy. Raczej nasze decyzje skupione są dzisiaj na tym, aby nie brać żadnego kredytu w tym roku. Chodzi o to, aby zadłużenie gminy znowu spadło o kilkanaście procent - dodaje Jerzy Kulak.

Jeszcze w 2018 roku zostanie podpisany akt notarialny sprzedaży działki. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, teren przeznaczony jest pod budownictwo wielorodzinne. Prezes rawickiej spółki deweloperskiej informuje, że zaplanowano tam kontynuację stawiania budynków wielorodzinnych. Na nowym osiedlu (utworzonym z działek nabytych od gminy, a także od prywatnych właścicieli) ma powstać mniej więcej 280 mieszkań. - Wszystko jest w początkowej fazie, na etapie koncepcji - mówi prezes Rawbudu Przemysław Apanowicz.

Ostatni raz tego typu grunt gostyńska gmina sprzedała w listopadzie 2011 r. Kupiła go również rawicka spółka budowlana. Więcej w bieżącym numerze "Życia Gostynia"

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE