Reklama

Finał WOŚP w Pogorzeli. Tańczą, licytują, rozgrzewają oklaskami [ZDJĘCIA I FILM]

Opublikowano: ndz, 30 sty 2022 17:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Panująca za oknami zawierucha nie zniechęciła mieszkańców Pogorzeli i okolic do udziału w jubileuszowym 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kto mógł, dotarł do hali sportowej ZSOiZ by obejrzeć występy dzieci i innych artystów i wziąć udział w licytacjach.

Pomysł z przeniesieniem 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z imprezy plenerowej pod namiotami do hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli był jedyną szansą na odbycie się tej ogólnopolskiej imprezy w tych warunkach pogodowych.

Tuz przed godziną 13.00 do namiotu hali zaczęli docierać pierwsi goście i wrzucac wolontariuszkom do puszek w z charakterystycznym logo z serduszkiem większe i mniejsze kwoty.

Występy grup tanecznych rozpoczęły dziewczynki z Mimika Dance a następnie najmłodsze wychowanki Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury pod opieką Kingi Mądrej- Zuchy Bis i Modestia. Zgromadzeni rodzice i inni goście nagradzali je ciepłymi oklaskami, by choć trochę rozgrzać atmosferę tego wyziębionego dnia.

Licytacji jest kilkadziesiąt, dotychczas wylicytowano m.in. pyszny tort w kształcie logo WOŚP oraz monetę pamiątkową za ponad 200 zł. 

Impreza trwa... może nie do końca świata i jeden dzień dłużej ale na pewno do wylicytowania ostatnich gadżetów.

 

AKTUALIZACJA [30.01.2022 GODZ. 22.30]

W przeciągu zaledwie 3 godzin uzbierano na licytacjach 4319 zł  a wolontariuszki dołożyły z puszek 3123,59 zł. Łącznie w Pogorzeli na okulistykę dziecięcą, tegoroczny cel Orkiestry zebrano 7442,59 zł.  Moneta solidarności poszła za 230 zł, fotel za 300 zł a tort za 200 zł.

- Kocham ten dzień - podsumował akcję Mariusz Ossowski, dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli - Po raz kolejny udowodniliśmy, że są wśród nas ludzie dobrzy, pogodni, życzliwi. Serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom, przyjaciołom i współorganizatorom finału. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy