Reklama

II Gostyńskie Muzykowania w GOK Hutnik to festiwal muzyki wszelakiej, który łączy pokolenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Melodyjnie, radośnie, donośnie, śpiewająco i grająco było na scenie w GOK Hutnik. W pierwszą niedzielę wiosny (27 marca) przygotowano drugą edycję festiwalu Gostyńskie Muzykowania 2022.

Reklama

Gostyńskie Muzykowania w GOK Hutnik - festiwal, który łączy pokolenia

- To festiwal, który łączy pokolenia, festiwal przeznaczony dla wszystkich - dla dzieci, młodzieży, dorosłych, weteranów. To festiwal muzyki wszelakiej, na którym mieszają się różnorakie gatunki muzyczne, bez szufladkowania - promuje wydarzenie Przemysław Rychlik, koordynator, a jednocześnie instruktor gry na gitarze w GOK Hutnik.

Zapisy do występów w czasie Gostyńskich Muzykowań trwały miesiąc. Zgłosiło się 45 uczestników - duetów, zespołów oraz solistów z Gostynia i okolic, właściwie z Wielkopolski (Zespół Folkowy Tytka przyjechał ze Śremu). Kapele mogły przedstawić 4 utwory, soliści - jedną lub dwie piosenki. Impreza ma formę prezentacji, a występujący nie są oceniani przez jury.

- Impreza przybrała luźną formułę, nie ma komisji oceniającej. Uznaliśmy, że to mogłoby zniechęcić tych, którzy lubią muzykę i śpiew. Dlatego każdy, kto ma ochotę zaśpiewać, zagrać, pokazać, na co go stać - może to zrobić. Scena jest dziś otwarta dla takich artystów - mówi Przemysław Rychlik.

Każdy z uczestników jest traktowany tak samo, każdy otrzymał pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz gadżety.

Najstarszy uczestnik Gostyńskich Muzykowań to 75-letni pan Zygfryd

Koordynator wydarzenia zapewnia, że muzyka naprawdę łączy pokolenia, czego dowodem mają być tegoroczni uczestnicy Gostyńskich Muzykowań. W tej grupie najstarszym i najbardziej doświadczonym artystą był pan Zygfryd - 75-latek, który wystąpił w duecie z panem Andrzejem. Zagrał na harmonijce ustnej i Fletni Pana.

- Po nim wystąpi chłopak, który zagra na gitarze, a ma 7 lat. Jest uczniem z mojej sekcji gitarowej. Rozstrzał wieku jest duży, ale o to właśnie chodzi w tym festiwalu - mówi Przemysław Rychlik.

Cieszy go fakt, że wśród uczestników były 4 zespoły młodzieżowe, które zaprezentowały muzykę gitarową akustyczną, rockową, jazzową.

- To dowód na to, że w Gostyniu coś się dzieje, że ta scena rośnie - dodaje organizator festiwalu. 

Na deser - 10 najlepszych uczniów sekcji gitarowej GOK Hutnik w Gostyniu 

Impreza z założenia ma popularyzować muzykę wszelaką, promować osoby uzdolnione muzycznie. Festiwal daje też możliwość twórczej konfrontacji umiejętności i osiągnięć adeptów gry na gitarze, innych instrumentach i śpiewu. 

- Soliści występujący z piosenką czy grający na instrumencie, a także zespoły czy duety, które stawiają pierwsze kroki na scenie, zawsze mogą poradzić się instruktora czy bardziej doświadczonych uczestników, obytych z muzyką. Widzę w garderobie, jak małe dzieci integrują się ze starszymi uczestnikami. Uczą się, dopytują. I tak ma być, gdyż celem festiwalu jest integracja uczestników - uczniów i nauczycieli - tłumaczy koordynator Gostyńskich Muzykowań.

Pod koniec festiwalu wystąpił zespół, stworzony z 10 gitarzystów - najlepszych uczniów sekcji gitarowej, jaka działa w GOK Hutnik. Gostyńska kapela (na razie bez nazwy) przygotowywała się do muzykowań dwa miesiące i zagrała akustycznie dwa utwory.

Gostyńskie Muzykowania to wydarzenie szeroko otwarte dla publiczności, a ponieważ pogoda dopisała, tej nie zabrakło.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy