Reklama

Fasada najlepsza w oczach jury. Teraz powalczy z obiektami europejskimi

Opublikowano:
Autor:

Fasada najlepsza w oczach jury. Teraz powalczy z obiektami europejskimi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Fasada Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu została doceniona przez fachowców w ogólnopolskim konkursie Fasada Roku 2018. Profesjonalne jury spotkało się we Wrocławiu. W komisji oceniającej zasiedli doświadczeni architekci, osoby zawodowo związane z budownictwem, jak również przedstawiciele mediów branżowych.

Zanim zapadły najważniejsze decyzje, komisja pod przewodnictwem Andrzeja Poniewierki, reprezentującego Dolnośląską Okręgową Izbę Architektów, przeanalizowała blisko 150 elewacji wykonanych w kompletnej technologii Baumit (system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem). Biorąc pod lupę takie kryteria, jak kolorystyka i struktura elewacji, architektoniczny detal, relacja budynku z otoczeniem, a w przypadku obiektów po renowacji, także poszanowanie ich historycznej tradycji, wyłoniono 5 zwycięzców, których konto wkrótce zasili kwota w wysokości 10 000 zł. Dodatkowo sześć obiektów uhonorowano wyróżnieniem.

Wśród nagrodzonych prestiżowym tytułem architektonicznym znalazły się realizacje z Wielkopolski. W grupie budynków niemieszkalnych doceniono obiekt gostyńskiej „Jedynki”, wykonany wg projektu PL + Sp. z o.o., akcentując przyjazne użycie kolorów i struktur oraz stworzenie przestrzeni integracyjnej przed wejściem. Jury doceniło kompozycję budynku nawiązującą do trendów szkolnictwa XXI wieku, przy jednoczesnym nawiązaniu do klasyki lat 20. Jednocześnie obiekt z Gostynia, z Fasadą Roku 2018 postawiło za wzorzec szkoły na 100-lecie odzyskania niepodległości.

Wykonaniem inwestycji na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gostyniu zajęło się Przedsiębiorstwo Budowlane Michalski Leszno. Wcześniej gostyńska szkoła podstawowa uplasowała się na najwyższym miejscu w rankingu stworzonym przez internautów którzy od 1 maja 2018 r. do 31 października 2018 r. oddawali swoje głosy na swoich faworytów za pośrednictwem strony www.fasadaroku.pl. Za zwycięstwo w plebiscycie obiekt otrzymał wyróżnienie internautów - PISALIŚMY O TYM TUTAJ.

To jeszcze nie koniec emocji! Krajowa rywalizacja była zaledwie prologiem do zmagań na poziomie międzynarodowym, z jeszcze większą pulą nagród. Zwycięstwo na tym etapie oznacza automatyczną kwalifikację do międzynarodowej odsłony konkursu Baumit Life Challenge 2020. Tym samym SP nr 1 w Gostyniu oraz Pałac Jankowice (otrzymał nagrodę w kat. budynek zabytkowy) będą walczyć z ramienia Polski o kolejny prestiżowy tytuł – Europejskiej Fasady Roku!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE