Reklama

Fasada „Jedynki” zdobyła najwyższe uznanie głosujących

Opublikowano:
Autor:

Fasada „Jedynki” zdobyła najwyższe uznanie głosujących - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu została wyróżniona w głosowaniu internetowym. W grupie budynków niemieszkalnych stanęła na czele stawki z najładniejszą fasadą w roku 2018. Plebiscyt zorganizowany został przez firmę Baumit i odbył się wśród Internautów, zanim jeszcze do pracy zabrało się profesjonalne jury.

Wyścig o miano Fasady Roku organizowany jest od 11 lat. Jego celem niezmiennie jest podkreślanie znaczenia elewacji jako elementu konstrukcyjnego wpływającego na prezencję nie tylko samego budynku, lecz także otaczającego nas krajobrazu. W 2018 r. wystartował 1 kwietnia, pod Honorowym Patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) oraz Fundacji Twórców Architektury (FTA).

Finał konkursu Fasada Roku 2018 już niebawem. Niezależnie od jury, każdego roku swój ranking w konkursie tworzą internauci i przy okazji tegorocznej edycji oni również wcielili się w rolę decydentów. Typowanie zwycięzców trwało od 1 maja do 31 października. Każda osoba, która w tym okresie odwiedziła stronę www.fasadaroku.pl miała do rozdysponowania w sumie 5 głosów – po jednym w każdej kategorii konkursowej. Po 6 miesiącach mamy oceny.

Spośród blisko 150 elewacji wykonanych w kompletnej technologii Baumit (system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem) Internauci wybrali te, które w ich ocenie zasłużyły na miano najlepszych, jakie powstały w mijającym roku.

W grupie budynków niemieszkalnych największe uznanie Internautów zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, której projekt powstał na deskach pracowni PL + Sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gostyniu – za jego wykonanie odpowiedzialne było Przedsiębiorstwo Budowlane Michalski.

W kategorii domów jednorodzinnych internauci najwięcej głosów oddali na budynek na wrocławskim osiedlu Złotniki, wzniesiony wg projektu M&L Lipińscy Biuro Projektowe. Wśród budynków wielorodzinnych największe uznanie zdobyło Osiedle Nowa 5 Dzielnica w Krakowie spod kreski architektów z biura Britt-Plan Sp. z o.o., Archikwadrat Sp. z o.o., Ion Architekci Sp. z o.o. Sp.K., zrealizowane dla Centrum Nowoczesnych Technologii S.A. przez Budimex S.A. i Eiffage Polska Budownictwo S.A. Najlepszą termomodernizacją 2018 roku internauci okrzyknęli remont Biblioteki Głównej UMCS w Lublinie przeprowadzony przez EDACH Sp. z o.o. wg projektu Pracowni Projektowej MAXPOL. W kategorii „budynek po renowacji” specjalnym wyróżnieniem uhonorowano kamienicę przy skrzyżowaniu ulic Marcinkowskiego i Dąbrowskiego w Nysie.

Patronat medialny nad tegoroczną edycją sprawują: „Architektura-Murator”, „Ekspert Budowlany”, „Izolacje”, „Murator”, „Renowacje i Zabytki”, a także portale internetowe: architektura.muratorplus.pl, bryla.pl, infoarchitekta.pl, sztuka-architektury.pl czy muratorplus.pl.

Więcej informacji na stronie: www.fasadaroku.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE