Reklama

Escape Room otwarty. Misja "Napoleon" trwa

Opublikowano:
Autor:

Escape Room otwarty. Misja "Napoleon" trwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

W Gostyniu otwarto pierwszy Escape Room (pokój zagadek), który mieści się w muzeum przy ul. Kościelnej. Wchodząc do pomieszczeń, przenosimy się w czasy cesarza Napoleona. Poziom trudności - średniozaawansowany. Pomysłodawcą jego uruchomienia był wiceburmistrz Gostynia Grzegorz Skorupski. Chodziło o przyciągnięcie ludzi do muzeum i ożywienie instytucji.

Skąd pomysł, aby pomieszczenia pokoju zagadek przenosiły zainteresowanych do czasów Napoleona? Grzegorz Skorupski przyznał, że gmina jest zainteresowana rozwojem turystyki w oparciu o Napoleona - Małego Kaprala.

- Jednym z takich elementów był film pod tytułem Dubler. Teraz mamy Escape Room o tematyce napoleońskiej, chociaż jest to bardzo szeroko ujmowany temat. Nie trzeba w ogóle znać faktów historycznych, aby rozwiązać zagadki, jakie czyhają w pomieszczeniach. Mamy też pewną propozycję związaną ze Związkiem Miast Napoleońskich. Będziemy to rozpatrywali w ciągu 2019 roku - zdradził wiceburmistrz Gostynia.

Do pokoju zagadek wchodzą grupy liczące od 2 do 5 osób. Przekraczając drzwi przenoszą się do roku 1806 r., stają się grupą wywiadowczą, biorącą udział w misji „Napoleon”.

- Waszym zadaniem jest odnalezienie i ocalenie cesarza Francuzów. Pamiętajcie, że w tej grze nie jesteście sami. po piętach depcze wam wrogi wywiad. Macie tylko godzinę, zanim zjawią się szpiedzy. Pamiętajcie! Stawką nie jest tylko wasze życie, ale również losy Europy, a może nawet świata - to fabuła wprowadzająca do Escape Room’u.

Dalej są już tylko schowane szyfry, czekające na rozwiązanie zagadki i zamknięte kłódki. Misja wcale nie jest łatwa, ale warto się wybrać. Świetna zabawa - tak uważają nastolatkowie: Szymek i Gabrysia z Torunia. Weszli do Pokoju Zagadek w Gostyniu z pierwszą ekipą. Wcześniej grali już w swoim rodzinnym mieście, ale napoleońskim byli zachwyceni. Najbardziej mroczne pomieszczenie - jaskinia z pajęczynami. Za najtrudniejsze uznali rozszyfrowanie zagadek z pierwszego pokoju. Przygotowanie pokoju zagadek: postawienie ścianek działowych, montaż wyposażenia, kamer i instalacja elektroniki kosztowało 120 000 zł. Prace trwały mniej więcej pół roku. - Dotrzymali terminu, bo zakończenie zaplanowaliśmy na 31 grudnia - tak było w umowie - powiedział Robert Czub, dyrektor muzeum.
 


Pokój Zagadek w Gostyniu czynny 
poniedziałek-piątek w godz. 15.00-21.00 
w soboty w godz. 12.00-21.00
w niedziele w godz. 11.00-15.00

Rezerwacja gry - wystarczy znaleźć GOSTYŃ w serwisie lockme.pl lub przez stronę internetową gostyńskiego muzeum

Cennik (za wejście): 
100 zł - standardowy (niezależnie od liczby osób w grupie)
ze zniżką:
50 zł - dla mieszkańców gminy Gostyń (wystarczy 1 osoba w grupie)
45 zł - dla seniorów (wystarczy 1 osoba z Gostyńską Kartą Seniora)
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE