Reklama

Edmundy 2019 rozdane. Dobro nigdy się nie nudzi

Opublikowano: czw, 5 gru 2019 15:36
Autor:

Edmundy 2019 rozdane. Dobro nigdy się nie nudzi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Wolontariusza (5 grudnia) odbyła się Gala Wolontariusza Roku Powiatu Gostyńskiego. W sali bankietowej „Powozownia” w kategoriach: wolontariat indywidualny, grupowy, biznes społecznie odpowiedzialny oraz wydarzenie roku wręczono Edmundy - na cześć „lokalnego patrona święta” Edmunda Bojanowskiego. W tym roku nie przyznano wolontariatu młodzieżowego ze względu na brak zgłoszeń.

Po raz siódmy wręczamy te statuetki dla osób, które swoim działaniem, życiem, przykładem w pewien sposób mogą być naśladowcami czy bardziej mogą czuć inspirację w postaci naszego wielkiego rodaka z małej ojczyzny. Tak sobie pomyślałem, że skoro spotykamy się po raz siódmy to może być już trochę nudno. Ale inna refleksja jest taka, że spotykamy się wokół dobra, a dobro nigdy się nie nudzi. Cieszę się, że co roku mieszkańcy naszego powiatu zauważają tak wiele osób, które tym dobrem dzielą się z innymi – zwracał się przede wszystkim do zebranych społeczników starosta Robert Marcinkowski.

Z kolei na zadane przez siebie pytanie, „czy w dzisiejszych czasach wolontariat jest w ogóle potrzebny, skoro mamy tak bardzo rozwinięte systemy opieki społecznej?” starał się znaleźć odpowiedź przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego.

Zdecydowanie odpowiem: tak. Państwo cały czas w XXI, trudnym ze względów społecznych wieku udowadniają, że słowo „człowieczeństwo” nie jest jakimś wyświechtanym frazesem tylko skrywa i odkrywa wciąż ważne i inspirujące znaczenia – powiedział Alfred Siama.

Pierwsze emocje tego wieczoru związane były z ogłoszeniem rozstrzygnięciem konkursu „Odpowiedz”. Był on dedykowany tegorocznym pomysłodawcom projektów programu „Działaj Lokalnie”, którzy mieli za zadanie opowiedzieć o swoim projekcie w formie filmu. Ocenione przez kapitułę konkursową w składzie: Mirosław Sobkowiak, Darek Wujek oraz Aldona Brycka-Jaskierska otrzymały nagrody finansowe na doposażenie i wsparcie organizacji pozarządowej.

Następnie Agnieszka Wujek z Fundacji Miejsce Moje przeprowadziła obecnych przez cyfrowy „Spacerownik”, przenosząc ich w lata 30. XIX w. „na trasę szlakiem organiczników”, jednocześnie prezentując bogatą historię Gostynia i okolic.  

W końcu przyszedł czas na punkt kulminacyjny wieczoru i wręczenie Edmundów. W chyba najbardziej wyczekiwanej przez wszystkich kategorii Wolontariusza Roku, za „niezwykłe zaangażowanie w sprawy naszych braci mniejszych, skromność i konsekwencję w działaniu oraz ogromną wrażliwość i uwagę na potrzebującego człowieka” statuetkę odebrała Joanna Naskręt.

Więcej czytaj we wtorkowym wydaniu „Życia Gostynia”.

Edmundy 2019

Wolontariusz Roku - Joanna Naskręt

Wolontariat - Grupowy - Trzy Anioły z Bazy (Małgorzata Stachowiak, Sabina Mikołajska, Ewa Roszak)

Wolontariat - Biznes społecznie odpowiedzialny - Ligi Halowe

Wolontariat - Wydarzenie Roku - Rodzinny Piknik Naukowy w Piaskach

 

Konkurs grantobiorców programu Działaj Lokalne „Odpowiedz”

I miejsce - Aktywni dla Przedszkola - projekt „Misja bezpieczne dziecko” - 500 zł

II miejsce - Fundacja Fabryka Pomysłów - projekt „Zaprojektuj i drukuj w 3D” - 300 zł

III miejsce - Grupa „Kunowianki” - projekt „Blubry pod dachem z pyry zapachem” - 200 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE