Reklama

Edmundy 2018 rozdane. To niezwykłe, że macie czas czynić dobro i dzielić się nim z innymi

Opublikowano:
Autor:

Edmundy 2018 rozdane. To niezwykłe, że macie czas czynić dobro i dzielić się nim z innymi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

„Oskarami dobroci” nazwał starosta gostyński Robert Marcinkowski nagrody Edmundów wręczane osobom, organizacjom, przedsiębiorcom, które działają na rzecz innych na terenie powiatu gostyńskiego, i nie tylko. 5 grudnia, w Światowym Dniu Wolontariusza na Gali Wolontariusza Roku 2018 Powiatu Gostyńskiego statuetki powędrowały do społeczników w kategoriach: wolontariat grupowy, wolontariat indywidualny i biznes społecznie odpowiedzialny. Jak wiadomo przyznawany tytuł bierze się od postaci błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, do którego nawiązał w swoim przemówieniu gostyński włodarz.

Nasz rodak byłby z wielu z was obecnych na tej sali szczególnie dumny. Bo choć nie ma go pośród nas, to jednak idea pracy na rzecz innych, wolontariatu, krzewienia dobra jest dzisiaj bardzo aktywnie obecna w przestrzeni publicznej powiatu gostyńskiego. Wolontariusze najlepiej ją urzeczywistniają. Dzisiaj jesteśmy po to, że państwu za tę pracę podziękować. Za tę pracę, która ma wymiar bezinteresowny, oznacza niejednokrotnie poświęcenie się kosztem własnego czasu, własnej rodziny. To jest niezwykłe, że macie czas, żeby czynić dobro, żeby dzielić się nim z innymi. (...) Państwo naprawdę mają się czym pochwalić – powiedział Robert Marcinkowski zwracając się do społeczników zebranych w Restauracji „Cztery Gary” w Piaskach.

W tym roku, ze względu na brak zgłoszeń nie wręczono Edmundów dla wolontariatu młodzieżowego. Ale kapituła konkursowa zdecydowała się wprowadzić „nowe rozwiązanie”, które od roku 2019 stanie się oficjalną kategorią - Wydarzenie Roku. Na tegorocznej gali wręczono dwa takie symboliczne grawertony oraz w jednym przypadku dołożono gratyfikacje finansowe.

Pieniądze, w sumie 6 tysięcy złotych rozdysponowano, a właściwie rozdysponowała, bo to publiczność decydowała, jak suma i do kogo trafi przyznano w ramach Banku Inicjatyw Społecznych.

Niekwestionowanym „zwycięzcą” gali, jeżeli tak można mówić o wolontariuszach została zespołowo „Szlachetna Paczka Powiatu Gostyńskiego” oraz koordynatorka akcji nie tylko na naszym terenie, Aldona Majchrzak, którą uhonorowano indywidualnym Edmundem. Wolontariusz Roku przyznała, że bardziej cieszy ją wyróżnieni zespołowe, które „ma sobie mnóstwo imion” wolontariuszy, darczyńców, obdarowanych rodzin i sponsorów. Natomiast inaczej podchodzi do statuetki dla niej.

Jak dotarło zgłoszenie odnośnie mojej osoby nie ukrywam, że miałam z tym mieszane uczucia. Ale powiedziałem sobie: „Kurcze, jak ja kogoś zawsze zgłaszam, to mi byłoby przykro, gdyby ta osoba odmówiła”. Więc dobrze, zgodziłam się. I tego się w ogóle nie spodziewałam, bo jest tutaj tak wielu wspaniałych ludzi, którzy oddają swój czas, swoją energię, swoje pomysły, że ja po prostu przy nich jestem kolejną osobą – zdradziła koordynatorka „Szlachetnej Paczki” oraz inicjatorka i pomysłodawczyni powstania Tęczowej Armii.

Gala Wolontariusza Roku 2018 Powiatu Gostyńskiego

Wolontariat indywidualny (za ponadprzeciętne zaangażowanie w sprawy społeczne, inicjowanie oraz realizację wielu przedsięwzięć na rzecz potrzebujących, za włączanie innych w dzieło pomocy i upór w dążeniu do celu, a jednocześnie niezwykłą wrażliwość i skromność) - Aldona Majchrzak

Wolontariat grupowy (za poświęcenie, zaangażowanie, aktywne słuchanie, dyskrecję, dzielenie się emocjami oraz konsekwentną i wytrwałą pracę na rzecz tych, których są w trudnej sytuacji) - Szlachetna Paczka

Biznes Społecznie Odpowiedzialny (za zaangażowanie w niesienie pomocy, a w szczególności za gotowość do współpracy przy wielu wydarzeniach, które tworzą szczególny charakter powiatu gostyńskiego) - Piekarnia Cukiernia Grzegorz Jesiak

Bank Inicjatyw Społecznych - Fundacja Fabryka Pomysłów, projekt „Czytanie za uśmiech” - realizator: Przedszkole Samorządowe w Piaskach (3000 zł), Fundacja Fabryka Pomysłów, projekt „Keep the blues music” - realizatorzy: Marcin Nowak i Chuck Frazier (2000 zł), Pogorzelskie Towarzystwo Kulturalne - Projekt Pogorzela 20.50 - Świątynia Muz (1000 zł)

Wydarzenie Roku - Chór „Zaczarowana Melodia” za udział w koncercie „Dla Niepodległej” na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie (nagroda 1000 zł) oraz Fundacja „Przybył z pomocą” za Misja Kubuś 220 km

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE