Reklama

Dzięki nagrodzie odświeżą szkolne toalety

Opublikowano:
Autor:

Dzięki nagrodzie odświeżą szkolne toalety - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Piątka to szczęśliwa liczba dla Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. W piątej edycji programu edukacyjno-społecznego „Wzorowa łazienka”, pogorzelska podstawówka zajęła piąte miejsce, zdobywając nagrodę w wysokości pięciu tysięcy złotych z przeznaczeniem na odświeżenie szkolnych toalet.

 

Celem konkursu była poprawa warunków sanitarnych w polskich szkołach podstawowych i umożliwienie uczniom dostępu do czystych, higienicznych szkolnych łazienek, edukacja i popularyzacja wiedzy z zakresu higieny oraz promocja środków czystości marki Domestos.

W tegorocznej jesiennej edycji programu wzięło udział aż 860 placówek oświatowych z całej Polski. Nagrodą dla zwycięskiej szkoły był generalny remont szkolnych toalet o wartości 30 000 zł. Kolejne 4 szkoły - a wśród nich Szkoła Podstawowa w Pogorzeli - otrzymało nagrody II stopnia o wartości 5 000 zł na odświeżenie szkolnych toalet. Następnych 100 szkół wyróżnionych zostało zestawami produktów marki Domestos do utrzymywania czystości w szkolnych łazienkach.

Organizatorki akcji: Dorota Dymarska - nauczyciel świetlicy, Dobrochna Błażejczak - nauczyciel bibliotekarz oraz Izabela Maćkowiak - pielęgniarka szkolna postanowiły, przy wsparciu producenta środków służących do utrzymywania czystości w toaletach, podjąć w swojej szkole działania o charakterze edukacyjnym.

Dzięki nauczycielce plastyki, Karolinie Kapale, powstała natomiast galeria prac plastycznych uczniów, odzwierciedlających hasło ,,Wzorowa łazienka’’. To właśnie na tę galerię należało oddawać tzw. „głosy standardowe” w programie za pomocą poczty elektronicznej.

Grając codziennie przez 30 minut w grę edukacyjną ,,Wzorowa łazienka’’, dostępną w aplikacji mobilnej na telefony komórkowe i tablety, w ciągu 30 minut można było z kolei bez problemu zdobyć nawet 37 punktów dla szkoły.
Trzeci sposób pozyskiwania głosów w programie polegał na rejestrowaniu paragonów potwierdzających zakup produktów marki Domestos. 1 ,,głos z paragonem’’ miał wartość 20 głosów standardowych.

Wyniki opublikowane zostały w dniu 7 grudnia. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza zdobyła 84 251 głosów. - Do osiągnięcia tak znakomitego rezultatu w sposób szczególny przyczynili się uczniowie klasy Va, którzy - mobilizowani przez wychowawczynię Elżbietę Talmę - wykazali się nieprzeciętną aktywnością i wyjątkowym zaangażowaniem podczas trwającego dwa miesiące głosowania – mówią koordynatorki szkolnych działań. Piątoklasiści za swój wkład otrzymali nagrodę niespodziankę.

Organizatorki akcji składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wsparły ich inicjatywę, przyczyniając się do ogólnopolskiego sukcesu szkoły.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE