Reklama

Dzieci z „Zaczarowanej Melodii” na koncercie w Warszawie. Wystąpią w telewizji

Opublikowano:
Autor:

Dzieci z „Zaczarowanej Melodii” na koncercie w Warszawie. Wystąpią w telewizji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gostyniu, śpiewający w chórze „Zaczarowana Melodia”, wystąpią na żywo na stadionie w Warszawie. Chórzyści, którymi będzie dyrygowała Ewa Kuśnierek, zaśpiewają w „Koncercie dla Niepodległej”, przygotowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Od wielu lat chór „Zaczarowana Melodia” występuje z artystami polskiej sceny. Ma na swoim koncie wspólne śpiewanie m.in. z zespołem „Skaldowie”, Eleni, Alicją Majewską, Olgą Bończyk, Włodzimierzem Korczem czy Zbigniewem Wodeckim. W styczniu 2018 r. w Bazylice Świętogórskiej chórzyści stanęli obok Stanisławy Celińskiej. Występ okazał się początkiem wielkich wyzwań dla młodych śpiewaków, gdyż zarówno artystka, jak i kompozytor oraz aranżer utworów Maciej Muraszko byli zauroczeni dziećmi.

Kiedy Stanisława Celińska przygotowywała materiał na nową płytę, wraz z kompozytorem postanowili, że jedna z piosenek (tekst napisała artystka, muzykę ułożył Maciej Muraszko) jest idealna, aby wykonać i zaśpiewać ją z dziecięcym chórem „Zaczarowana Melodia”. Piosenkę pt. „Dzielić się miłością” nagrano w profesjonalnym studiu, a w maju ukazała się płyta Stanisławy Celińskiej zatytułowana „Malinowa”, na której słychać dzieci z gostyńskiego chóru.

- Wtedy usłyszeliśmy od pana Muraszko, że „na tym nasza współpraca się nie skończy”. Dosłownie tak powiedział. Wyraził nadzieję, że jeszcze razem wystąpimy - zdradziła Ewa Kuśnierek. I wkrótce uczniowie „Piątki” otrzymali zaproszenie do zaśpiewania kolejnego utworu Stanisławy Celińskiej. Okazało się, że będzie to nowa piosenka, którą artystka napisała specjalnie na koncert, przygotowany "na żywo" z okazji jubileuszu odzyskania niepodległości. - Piosenka jest napisana w taki sposób, aby pani Celińska mogła ją wykonać razem z chórem. Rzeczywiście tekst i cała oprawa muzyczna są tak skonstruowane, że dzieci i artystka odgrywają tam długi dialog - wyjaśnia Ewa Kuśnierek.

Chór „Zaczarowana Melodia” na żywo, w „Koncercie dla Niepodległej”, na PGE Narodowym w Warszawie. Dzieci wystąpią 10 listopada (sobota). Razem ze Stanisławą Celińską będzie można je usłyszeć także w publicznych stacjach radiowych (nagranie już 9 listopada) i telewizyjnych - tu transmisja rozpocznie się w sobotę, o godz. 20.10.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE