Reklama

Dzieci wiedzą tyle, ile im powiemy, ile pokażemy

Opublikowano:
Autor:

Dzieci wiedzą tyle, ile im powiemy, ile pokażemy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Do tej uroczystości przygotowywali się już od wielu dni. Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników” z Pogorzeli z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości podjęło się różnorodnych akcji, aby upamiętnić ważną dla kraju datę. Zwieńczeniem była piątkowa (9 listopada uroczystość).

 

Przedszkolaki przedstawiły program słowno-muzyczny. Na widowni najliczniej zasiedli ich koledzy i koleżanki z pozostałych grup. - Coraz częściej słyszymy, jak osoby dorosłe martwią się, że młode pokolenie tak mało wie o niepodległości, powstaniu i o wojnie. Wiedzą tyle, ile my im powiemy, ile im pokażemy, ile będziemy z nimi rozmawiać, dlatego musimy to robić – zwracała się do dorosłej części publiczności dyrektor Ewa Fiłyk.

Ważnym punktem piątkowego programu, było odśpiewanie czterech zwrotek hymnu narodowego o godz. 11.11. Przedszkole przyjęło bowiem zaproszenie minister edukacji narodowej oraz rady dzieci i młodzieży, i wzięło udział w biciu „Rekordu dla Niepodległej” w szkołach oraz placówkach oświatowych.

Po hymnie, zaprezentował się zespół Jawor. Na zakończenie głos zabrał wnuk powstańca wielkopolskiego, Mieczysław Foltynowicz, który przysłużył się do organizacji tych obchodów, dzieląc się z przedszkolem historycznymi pamiątkami rodzinnymi. Krótko wspomniał czasy, kiedy jako mały chłopiec siadał z dziadkiem i babcią, i wsłuchiwał się w ich opowieści. 

Więcej we wtorkowym Życiu Gostynia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE