Reklama

Dzieci przyszły na sesję rady. Miały petycję

Opublikowano: pt, 25 paź 2019 15:47
Autor:

Dzieci przyszły na sesję rady. Miały petycję - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Po ponad 3 godzinach obrad, szumnie zrobiło się na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Pogorzeli, kiedy do sali obrad wkroczyła grupa dzieci. Ich przedstawicielka odczytała z mównicy pismo i wraz z zebranymi podpisami złożyła je na ręce burmistrza Piotr Curyka. 

 

W ostatnich latach można zaobserwować dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych, szczególnie jazdy na deskorolce, hulajnodze, rolkach i rowerach BMX. Te sporty przyciągają coraz szersze rzesze dzieci i młodzieży, przy czym do ich uprawiania niezbędne są specjalnie przygotowane place – tzw. skateparki. W Pogorzeli takiego nie ma, dlatego dzieci weszły do sali z petycją.

- Jeździmy po ulicach, (…) narażamy siebie i przechodniów na niebezpieczeństwo, ryzykujemy potrąceniem przez przejeżdżające samochody – mówiła do radnych przedstawicielka grupy.

Zdaniem dzieci, skatepark byłby bezpiecznym miejscem do uprawiania sportów oraz rozwijania swoich umiejętności.

- W związku z brakiem w Pogorzeli takiego obiektu zwracamy się z prośbą o zbudowanie skateparku w naszym mieście. Jesteśmy przekonani, iż burmistrz Pogorzeli oraz rada miejska przychylą się do naszej inicjatywy – dodała dziewczynka.

Na ręce włodarza złożyła listę z podpisami osób (ponad 350 nazwisk), które wyraziły poparcie dla petycji. Burmistrz Piotr Curyk obiecał przemyśleć temat wraz z radnymi.

Więcej we wtorkowym Życiu Gostynia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE