Reklama

Dzieci miały okazję usłyszeć muzykę wiejską na żywo

Opublikowano:
Autor:

Dzieci miały okazję usłyszeć muzykę wiejską na żywo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Na Biskupiźnie oraz Ziemi Kaliskiej - dwóch mikroregionach Wielkopolski odbywały się w listopadzie spotkania z muzyką i kulturą tradycyjną, skierowane do dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Jest to cykl interaktywnych koncertów edukacyjnych, w trakcie których dzieci poznają zwyczaje, tradycje, muzykę i tańce stron, z których pochodzą. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projekt pod nazwą „Moje tradycje - moje korzenie”, realizowany jest przez Stowarzyszenie Dom Tańca Poznań.

Partnerami programu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska” są: Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic, kapela Przodki oraz firma Mozaika. Szacowana liczba odbiorców projektu to ponad 1200 dzieci i około 70 nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.

– Dzięki zaproszeniu do współpracy muzyków, zajmujących się na co dzień tradycjami naszego regionu, dzieci mają okazję usłyszeć na żywo muzykę wiejską, będącą niematerialnym dziedzictwem kulturowym wspomnianych subregionów Wielkopolski – tłumaczy Joanna Szaflik ze Stowarzyszenia Dom Tańca Poznań.

Dzieci otrzymują również materiały dydaktyczne w formie specjalnie zaprojektowanych kart, umożliwiających stworzenie postaci w strojach tradycyjnych. W spotkaniach uczestniczą nie tylko muzykanci, ale również lokalni depozytariusze tradycji, co wspiera międzypokoleniowy przekaz. Interaktywna formuła koncertów odpowiada potrzebom najmłodszych odbiorców, a tym samym umożliwia im zdobywanie wiedzy o tradycjach swojego regionu w sposób atrakcyjny i aktywny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE