Reklama

Droga zamknięta. W mieście korki, trzeba dookoła zawieźć dziecko

Opublikowano:
Autor:

Droga zamknięta. W mieście korki, trzeba dookoła zawieźć dziecko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Trwa remont jednego z przejazdów kolejowych w centrum Gostynia. Prace ruszyły w poniedziałek rano (22.10). Na okres przebudowy przejazd jest całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego. Dlaczego piszemy o ruchu pieszych? Bo znaleźli się rodzice, którzy chcieli, aby przez plac budowy udostępniono dojście do szkoły, dla ich dzieci.

Zniszczony przejazd kolejowy przy ul. Lipowej od kilku dni jest zamknięty, a na plac budowy weszła ekipa realizująca inwestycję.

Dla kierowców zostały przygotowane objazdy. Od skrzyżowania drogi krajowej numer 12 z ul. Lipową ruch odbywa się ulicami: Fabryczną, Przy Dworcu, Towarową, Mostową, Powstańców Wielkopolskich, Sądową, Wrocławską, Kolejową, Helsztyńskiego. Z tej strony można dojechać do urzędu skarbowego, stacji paliw czy funkcjonującego obok sklepu.

Największe korki na ulicach w centrum miasta powstają rano, kiedy ruch samochodowy jest zwiększony w związku z dojazdem do pracy (ul. Nad Kanią, Fabryczna). Gostyń zablokowany jest też po południu pomiędzy godzinami 14.30-17.00. Ciężko przejechać przez miasto, potężne korki najbardziej są widoczne przy Rondzie Solidarności, na ul. Powstańców Wlkp., Wrocławskiej, Kolejowej. Przebudowa przejazdu potrwa ok. 3 tygodni.

Jeszcze przed rozpoczęciem prac część rodziców dzieci, uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu sygnalizowała, że „wiele dzieci chodzi do szkoły samodzielnie, nie są dowożone”. - Czy będzie wyznaczone jakieś miejsce gdzie te dzieciaczki będą mogły przejść nie narażając zdrowia i życia? Czy ktoś o tym pomyślał? Rodzice pracują i nie każdy ma możliwość wożenia dzieci przez pół miasta - dopytywali rodzice na portalu gostynska.pl.

Na terenie gostyńskiego starostwa znaleziono ciało mężczyzny - KLIK

Przejazd kolejowy stał się niebezpiecznym placem budowy. Z Urzędu Miejskiego w Gostyniu otrzymaliśmy informacje, że na okres przebudowy będzie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego. Lokalizacja oraz zakres przebudowy przejazdu uniemożliwiają wykonanie alternatywnego przejścia dla pieszych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE