Reklama

Docenione przez kuratora oświaty

Opublikowano: wt, 29 paź 2019 12:45
Autor:

Docenione przez kuratora oświaty  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Ewa Śląska – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Skoraszewicach oraz Renata Matelska – dyrektor Przedszkola Samorządowego w Karolewie otrzymały nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. O zdobyciu nagrody panie dowiedziały się w Dniu Edukacji Narodowej. Uroczysta gala z wręczeniem dyplomów odbyła się 24 października w Pałacu Działyńskich w Poznaniu.

 

W uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nagrodą Ministra Edukacji Narodowej wyróżniono 13 wielkopolskich nauczycieli, a nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty 109 Nauczycieli szkół i placówek województwa wielkopolskiego.

Rada pedagogiczna Przedszkola Samorządowego „Pod Dębem” w Karolewie zgłosiła się do burmistrza gminy z prośbą o nominowanie do nagrody kuratora dyrektor Renaty Matelskiej. Organ prowadzący wysłał wniosek, który pozytywnie rozpatrzono.

- To ogromna satysfakcja znaleźć się w gronie nagrodzonych nauczycieli, tym bardziej, że wykazać się trzeba wieloma zadaniami, które wybiegają poza zakres codziennych obowiązków, a które zrealizować można tylko dzięki dobrej współpracy z nauczycielami oraz rodzicami. Takie wyróżnienie dodaje sił i entuzjazmu do dalszej pracy - mówi Renata Matelska.

Dzieci mogą być dumne ze swojej pani dyrektor, choć ta podkreśla, że to nie tylko jej zasługa.

– Dyrektor nie jest w stanie sam nic zrobić. Jest motorem napędzającym pracowników do działania, poprzez odpowiednią motywację i własny przykład. Moja kadra jest wspaniała i zwykle moje pomysły odbiera pozytywnie i wspólnie je realizujemy. Robimy wszystko dla dzieci, bo one są dla nas najważniejsze i chcemy by były zawsze radosne i uśmiechnięte – mówi R. Matelska.

Także Urząd Gminy Pępowo skorzystał z możliwości i złożył wniosek o przyznanie nagrody dyrektor szkoły w Skoraszewicach. Wójt Grzegorz Matuszak przyznaje, że inicjatywa wyszła od nauczycieli.

- Z pracy pani dyrektor jestem zadowolony, dlatego nie widziałem przeszkód, aby przygotować i złożyć taki wniosek – mówi.

Dodaje, że składając pismo, trzeba było się wykazać osiągnięciami i inicjatywami, a tych było sporo.

- W ostatnim czasie szkoła bardzo się zaangażowała w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, wydano książeczkę z wierszami, w Skoraszewicach był odnawiany pomnik, powstała pamiątkowa tablica przy szkole – wymienia wójt, gratulując sukcesu.

Gratulujemy! 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE